15.000- 20.000 TL Arasındaki DSLR Fotoğraf Makineleri

0

Fotoğraf çekmek bazı insanların hobisi iken kimisi de bu işi yaparak para kazanmaktadır. Oldukça zevkli olan bu iş için tabi ki en fazla ihtiyaç duyduğumuz bir adet iyi bir fotoğraf makinesine sahip olmaktır. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak 15.000- 20.000 TL arasındaki DSLR fotoğraf makinelerini inceleyeceğiz.

Canon makro lens
Canon makro lens

Bir malın iyi olması elbette fiyatı ile performansının doğru orantılı olması ile de ilgilidir. Herkes fotoğraf makineleri için binlerce lira vermek istemeyebilir. Bunun için ayırmış olduğu bütçe belli olan kişiler o fiyat aralığında kendilerine en uygun olan fotoğraf makinelerini araştırmaya geçmektedir.

Bizlerde sizler için bu yazımızda 15000- 20000 tl arasındaki DSLR fotoğraf makineleri hangileri ve bu fotoğraf makinelerinin özellikleri nelerdir tüm bunları derlemeye çalıştık. Bu yazımızda fotoğraf makinesi arayan kişiler için optimum ve en beğenilen cihazları seçmeye de özen gösterdik.

Canon EOS 4000D 18- 55 mm DC III Wİ-Fİ DSLR Fotoğraf Makinesi

 

15.000 20.000 tl arasındaki DSLR fotoğraf makinaları kategorimizde incelemek üzere dahil ettiğimiz ilk cihazımız Canon markasının EOS 4000D 18-55 mm DC III modeli olmuştur.

Mutlaka Okumalısın : Fotoğraf Çekerken Kullanılacak Teknikler

 

Bunun nedeni bu fotoğraf makinesinin bu fiyat aralığında yer alması ve kullanıcıları tarafından neredeyse yüzde yüze yakın olumlu geri dönüş almasındandır. Peki bu fotoğraf makinasını kullanıcılarına sevdiren ne olmuştur?

Bizler cihazı ilk incelediğimizde gördüğümüz en önemli özelliği sahip olduğu megapikseli ve wi fi teknolojisinin cihazda kullanımına olanak verilmesi olmuştur. Canon markasının bu modelinde fotoğraf makinesinin 18 MP çözünürlüğe sahip olduğu bildirilmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows 11: Microsoft Store'da Android Desteği Bulundu

Bu çözünürlük ve DSLR teknolojisinin cihaza kattığı donanımla görüntü ve renklerin daha da belirgin, ayrılması kolay bir şekilde izlendiği de görülmüştür. Görüntü kalitesinin iyi olması ve cihazda çeşitli çekim modlarının bulunması da kullanıcıları cezbeden diğer bir neden olmuştur.

Mutlaka Okumalısın : Fotoğraf Makinası Kullanımı

 

Bu modelde var olan wi fi özelliği ile kişi kendi cep telefonu ile cihazı rahatça bağlayabilmekte ve görüntüleri akıllı telefonunda da istediği gibi yönetebilmektedir. Elbette bu özellikte yine kullanıcılar için oldukça avantajlı olarak görülmüştür.

Mercek olarak baktığımızda ise fotoğraf makinesinin 18-55mm DC III Lens’ e sahip olduğu ve bataryasının da LP E10 olduğu belirtilmiştir. İsteyen kullanıcılar makinaya ek olarak hafıza kartı takabilmekte ve diledikleri gibi doya doya çekimlerini yapabilmektedir.

Nikon D3100 18- 55mm VR Kit DSLR Fotoğraf Makinesi

15.000 20.000 tl arasındaki DSLR fotoğraf makineleri arasında ikinci olarak tercih ettiğimiz modelimiz Nikon D3100 18- 55mm VR Kit DSLR fotoğraf makinesi olmuştur.

Kullanıcılar tarafından oldukça iyi yorumlar alan bu model gerçekten de hakettiği övgüyü alan bir cihaz olmuştur diyebiliriz. Bunu dememizde ki sebep ise cihazın sahip olduğu gerek özellikler gerekse de fiyatı ve performansı olmaktadır.

Nikon D3100 18-55mm VR Kit 14.2 MP 3” LCD DSLR Dijital Fiyatı

Fotoğraf makinesine genel olarak baktığımızda 3 inç boyutunda bir LCD ekrana sahip olduğu ve mercek özelliğinin de 18- 55mm olduğu görülmektedir. Bununla birlikte 14 MP çözünürlüğe sahip olan bu cihaz ile kaliteli fotoğraflar çekmek oldukça mümkündür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone ve iPad için En İyi Fotoğraf Düzenleyici Uygulamaları

Cihazda yer alan birçok mod yine kullanıcıya uygun planda fotoğraf çekebilmesine oldukça yardım etmektedir. Bu fotoğraf makinesinde gözümüze çarpan diğer bir özellikte sahip olduğu ISO hassasiyet değerlerinin aralığıdır.

Bu özelliği ile Nikon’un bu modeli ile karanlık ya da loş ortamlarda hareketli nesneleri çok net bir şekilde görüntüsünü çekebilirsiniz.

Mutlaka Okumalısın : En İyi Video Montajı Uygulamaları

Canon EOS 1200D 18- 55mm DC Fotoğraf Makinesi

Üçüncü olarak ele aldığımız ve kullanıcılar tarafından da oldukça tercih edilen bir başka fotoğraf makinesi modeli ise Canon Eos 1200D modeli olmuştur.

Bu modelde en çok sevilen özelliklerden biri kamerasının sahip olduğu 18mp ve görüntü kalitesinin oldukça iyi olmasıdır. Bunula birlikte 3 inç ekran boyutuna sahip olan bu cihazla rahatlıkla istenilen görüntüler yakalanabilmektedir.

Fotoğraf makinesinde yer alan sensör boyutlarına bakıldığında 22.3 x 14.9 mm olduğu görülmektedir. Ayrıca bu fotoğraf makinesinde video çözünürlüğü 1920x 1080 oranında olabilmektedir.

Fotoğraf çözünürlük özelliğine dikkat edildiğinde ise 5184x 3456 olarak olduğu görülmüştür. Sahip olduğu tüm bu kullanışlı özellikleri ile fiyatının oldukça uygun olması birçok kişi tarafından oldukça tercih edilmesini sağlamaktadır.

Kalitesini bozmadan kullanıcıya keyifli fotoğraflar çekme deneyimi sunan bu cihaz ortalama 12.900 tl civarında bir fiyata sahiptir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz