En İyi Video Düzenleme Yazılımı

0
En İyi Video Düzenleme Yazılımı
En İyi Video Düzenleme Yazılımı

En iyi video düzenleme yazılımı, size zaman kazandıran araçlar ve kişisel iş akışınıza uygun bir arayüz sunarak sizi bilgisayarınızın başında oturarak geçen uzun, sinir bozucu saatlerden kurtarabilir. Sonuç olarak, video düzenlemenin sorunsuz, hızlı ve hatta eğlenceli bir deneyim olduğunu göreceksiniz. En iyi video düzenleme yazılımı, video kliplerinizi profesyonel görünümlü son düzenlemelere dönüştürmenize olanak tanır. Bir vlogger veya deneyimli bir film yapımcısı olarak yeni başlamış olmanız önemli değil.

İçerik oluşturmanın büyük bir kısmı, fotoğraf düzenlemeden tamamen farklı bir beceri seti gerektiren video düzenleme sürecidir. En temel videoların bile kırpılması, kesilmesi ve görüntülenebilir bir dosya olarak dışa aktarılması gerekir. Film yapımına daha fazla girdikçe, filminize sinematik bir his vermek için renk düzeltmenin yanı sıra çekimlerinize efektler ve geçişler eklemeye başlamak isteyebilirsiniz.

En İyi Video Düzenleme Yazılımı Listesi

Adobe Premiere Pro

Premiere Pro, genel olarak en iyi video düzenleme yazılımı için bizim seçimimizdir. Kullanımı kolay arayüzü ve sınıfının en iyisi özellik seti sayesinde dünya çapında profesyoneller tarafından kullanılan video düzenleme programıdır. Ancak fiyatı nedeniyle (Premiere Pro ayda 20,99 ABD dolarından başlar), çok fazla video düzenleme yapmayı planlayanlar için en iyisidir ve bazı insanlar Premiere Elements’in (aşağıda) daha uygun olduğunu görebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İphone Özel Ayarları Keşfetmek İçin 5 İpucu

Premiere Pro, hemen hemen endüstri standardıdır ve bunun iyi bir nedeni vardır. Yeni başlayanlar için, Lightroom, Photoshop ve After Effects gibi yazılımları içeren Adobe’nin Creative Cloud’u ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir. Adobe CC’nin tam aboneliğine zaten sahipseniz, Premiere Pro’ya zaten erişiminiz olacak, yalnızca bilgisayarınıza indirmeniz gerekebilir. Yazılım 4K, 8K ve VR formatlarını destekler. Kırpma ve düzenleme araçları size yüksek derecede hassasiyet ve kontrol sağlar.

Hemen hemen her kaynaktan içe aktarılabilen sınırsız sayıda video parçası üzerinde çalışabilirsiniz. Otomatik senkronizasyon, çok açılı çekimleriniz olduğunda bir mücevherdir ve videonuzu gerçekten diğerlerinden ayıran ince ayar araçlarını kullanmak zordur. Ayrıca, özelleştirilebilir klavye kısayolları ve harika işbirliği özellikleri elde edersiniz.

Video Düzenleme Yazılımı
Video Düzenleme Yazılımı

Final Cut Pro

Apple yazılımı olarak Final Cut Pro, Mac’inizden en iyi şekilde yararlanmak için optimize edilmiştir (Windows sürümü yoktur). Ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Fotoğraflarınız veya iTunes koleksiyonlarınız gibi Apple ekosisteminin diğer bölümleriyle güzel bir şekilde bütünleşir. Final Cut Pro’nun yayınlanmasından bu yana yapılan tüm güncellemeler ücretsizdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kivihost ile Alan Adı (Domain) En uygun Fiyatlara

Görüntü dolu kullanıcı arayüzü, ilk tanıtıldığında deneyimli video editörlerini şaşırtmış olabilir, ancak video düzenlemeye yeni başlayan ve daha profesyonel bir program isteyen herkes için süreci çok daha basit hale getiriyor. Halihazırda bir MacBook’unuz veya iMac’iniz varsa ve iMovie’den daha gelişmiş bir şey istiyorsanız, Final Cut Pro X’in size aradığınız yükseltmeyi verme şansı vardır.

Corel VideoStudio Ultimate

Corel VideoStudio Ultimate güçlü olduğu kadar öğrenmesi de kolaydır ve sorunsuz basit videolar oluşturmak için kullanılabilir. Bu, Corel VideoStudio Ultimate’ın harika bir özellik setine sahip olmadığı anlamına gelmiyor: Daha karmaşık videolar oluşturmaya hazır olduğunuzda kullanabileceğiniz çok çeşitli araçları destekler.

Windows için bu nispeten ucuz video düzenleme yazılımı, başlamayı kolaylaştıran açık ve sezgisel bir arayüze sahiptir. Temel bilgilerde uzmanlaştıktan sonra hareket izleme, 4K desteği, 360 derece VR video desteği, müzik kitaplığı, çoklu kamera desteği, 3D metin düzenleme ve daha fazlası gibi daha güçlü özellikleri keşfedebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz