En İyi Video Montajı Uygulamaları

0
73

Montajı işlemlerinizde  videolarınızın kalitesini arttırmak videolarda istenmediğiniz  görüntüleri çıkarmak için buna benzer pek çok işlem yapmak mümkündür. Bir video işleminde kırpmak, resim eklemek, birden fazla video ve fotoğrafı birleştirmek, ses ekleme, tonlama, ışık dengesi, canlılık artırmak gibi farklı ayarları video montajıyla yapabilirsiniz. Bu işlemler video montajı uygulamaları ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu şekilde en güzel anlarınızını profesyonel bir videoya dönüştürülerek saklanması mümkündür. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibimizce bu konuyu ele aldık.

Adobe Premier Pro nasıl kullanılır?

Kullanımı biraz karmaşık, iyi bir eğitim gerekiyor. Yazımızı okuyarak detaylara ulaşabilirsiniz.

En iyi montaj programı nedir?

Piyasada çok fazla program var, böyle bir kıyas yapmak doğru olmaz. Kişisel görüşüm olarak, Adobe Premier Pro.

Sizlere bu makalemizde en iyi video montajı uygulamaları ile alakalı fikir vermek istedik. Bu video montajı uygulamalarının bazılarında ücretsizken bazılarında ücret gerekebilmektedir. Ancak tümü profesyonel bir şekilde video montajı yapılabilecek güzel özellikler içermektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Fotoğraf Çekerken Kullanılacak Teknikler
İlginizi Çekebilir : Fotoğraf Boyutu Nasıl Küçültülür?

adobe premier pro

Adobe Premier Pro

Adobe Premier Pro ücretli bir video montajı programı olmasına rağmen çok tercih edilen bir programdır. Çünkü bu programla videolarınızı profesyonel çekimlere dönüştürebilmektesiniz. Yazılımın photoshop, adobe auduiton gibi diğer bazı programlarla uyumlu bir şekilde çalışması sağladığı avantajlardandır. Program telefon veya bilgisayarlarınızda kolaylıkla kullanabileceğiniz bir program olmasıyla da öne çıkmaktadır.

Magisto

Magisto Video Editör & Movie Maker ios veya android işletim sistemine sahip olduğunuz mobil cihazlarınızda kullanabileceğiniz ücretsiz ancak uygulama içinde bazı özellikleri satın alabileceğiniz bir video düzenleyicisidir. Magisto ile fotoğraflar, videolar, metinler içeren videolar oluşturabilir bu videolarınıza ses, efekt veya filtreler ekleyebilirsiniz.

Magistoya özel akıllı stiller ile renkli ve göz alıcı videolar oluşturabilir ve sahip olduğu geniş müzik kitaplığından size en uygun müzikleri seçerek videolarınıza ekleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bilgisayardan Iphone Telefonuma Nasıl Fotoğraf Atabilirim? - 3 Adımda Iphone Dosya Transferi

WeVideo

WeVideo Film ve Video Editörü ile montaj yaparak sosyal medya fenomeni haline dönüşebilirsiniz. Bu uygulama da yine hem android hem de ios işletim sistemlerine uyumlu olarak çalışmaktadır. İndirme işlemi ücretsizdir ancak uygulama içinde bazı özellikler için ücret talep edilebilmektedir.

Wevideo’yu kullanarak fotoğraflarınız veya videolarınıza eğlenceli efektler katarak video yada fotoğrafınıza renk katabilir. Bunun yanında ağır çekim, seslendirme, müzik, tema özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Video düzenlemelerinizi bittikten sonra bu videoları rahatlıkla sosyal platformlarında paylaşabilirsiniz.

Videoları veya fotoğrafları canlı olarak çekerken düzenleyebilirsiniz. Videolarınızı kırpabilir ve WeVideo’ya özel temalarla veya filtrelerle destekleyerek istediğiniz o harika videoları elde edebilir ve paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz