15 Avrasya Ülkesi Türkiye’ye Geliyor

0

15 Avrasya Ülkesi  , 21 Nisan 2020 tarihinde düzenlenecek olan CloudTalk Global, yeni yılda misafirimiz olacaklar. Teknolojik trendlerden Bulut Bilişim‘in nabzı Türkiye’de atacak. 15 farklı ülkenin katıldığı etkinlikte sektör temsilcileri bu etkinlikte bir araya gelecek. Teknoloji Haberleri ailesi olarak bu gelişmelerden haberdar etmek istiyoruz.

Ektinlikte Bulut Bilişim profesyonelleri konuşmaları ile bizi büyüleyecek. Bu yeni trendin harikalarını bize anlatıp değerlendirecekler. Etkinliğin bir diğer özelliği ise; Avrasya’nın sektöre yönelik en büyük etkinliği olması. 1000’e yakın firma bu etkinlikte bir araya geliyor.

CloudTalk Global, sektöründeki tüm firmalara ithaf eden bir networking etkinliği olmasıyla beraber etkinlik boyunca dünyanın dört bir yanından gelen, alanlarında uzman konuşmacıların bizlere ilham verecek olan konuşmalarıyla etkinlik şekillenecek.

Mutlaka Okumalısın : Türkiye’de Yapay Zeka İlk Kez CNR İMOB’da Kullanılacak

 

CloudTalk Global, 30’dan fazla oturumdan oluşuyor ve 3 farklı salonda eş zamanlı anlatım yapılacak. Özel Workshop’lar ve ticari Network toplantılarıyla sektördeki herkes burada olacak. CloudTalk Global, sitesinde geri sayıma başlamış bile…

Onlar kadar biz de heyecanlıyız. Bu teknolojik yenilikte, öncü olan insanları dinlemek ayrı bir heyecan katıyor. Eğer siz de bu yenilik hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz bilet alabilirsiniz.

İstanbul Kongre Binası’ında düzenlenecek olan etkinliğe herkes davetli! Bu etkinliğin amacı ile bağlantılı bir mesleğe sahipseniz mutlaka katılamanızı öneriyorum. CloudTalk Global, size çok şey katacak. Etkinlik ile ilgili ayrıntılı bilgilere sahip olduğunuza göre şimdi Bulut Bilişim’den biraz bahsetelim.

15 Avrasya Ülkesi 
15 Avrasya Ülkesi  BULUT bilişim

Bulut Bilişim Nedir?

Bulut Bilişim (Cloud Computing), bilgisayar ve diğer cihazlar için istediğiniz zaman kullanabildiğiniz ve kullanıcılar arasında paylaşım yapılan internet tabanlı bilişim hizmetidir. Temel kaynaktaki yazılımın ve bilgilerin paylaşımını sağlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Play Store, Zararlı Yazılımların Ana Kaynağı Olabilir
Mutlaka Okumalısın : Sunucu Nedir? Ne İşe Yarar?

 

Kullanıcılar her yerden erişim sağladıkları sistemin genel adı. Daha iyi anlamanız aklınıza Apple iCloud gelsin. iCloud bütün dosyalarınızı verilerinizi yani telefonunuzda ne varsa her şeyi yedekliyor ve saklıyor. İşte buradaki bulut o anlama sahip. Bu bilişim internet tabanlıdır. Size bir örnek ile açıklayayım.

Kullanıcılar herhangi bir program kurulumu yapmadan MS Office belgelerini düzenlemek ve saklamak için office 365 hizmetini web tarayıcıları üzerinden sağlıyorlar.

Yararları

Dosya saklama ve dosyalara erişim gibi problemler ortadan kalkıyor. Yeni teknolojilerin daha aktif ve verimli kullanılmasını sağlıyor. Bugün şirkette sunumunuz var. Elinizde bir çanta içinde binlerde belge, bir bilgisayar ve bir de USB bulunuyor.

Mutlaka Okumalısın : Sunucu Nedir ? Kaça Ayrılır ? Ne İşe Yarar ?

 

Bunların hepsini unutun! Bulut Bilişim sayesinde hiçbir cihaza bağlı kalmak zorunda değilsiniz. İstediğiniz belge, istediğiniz an yanınızda! Google Drive, iCloud, Microsoft Bulut hizmetleri, Bulut Bilişim için en iyi örneklerdir.

Belge ve dosya kayıplarını ortadan kaldırmaya ve verilerinizi kesintisiz ulaşabilmeyi sağlıyor. Üstelik bunun için herhangi bir cihaza bağlı olmadan yapıyorsunuz. Harika değil mi?

Bulut Bilişim‘e bir çok şirket yatırım yapıyor ve bu sistemi, her bir ayrıntısına kadar kendi bünyelerine katmak istiyorlar. Kendileri bu tarz bir sistem yaratmaya kalktıkları zaman, parasal açıdan büyük zorlukların üstesinden gelmeleri gerekecek fakat bu sistemi kiralamak, onlar için daha karlı bir davranış olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Belgesiz com.tr Alan Adı Dönemi Başladı

Public Cloud ve Private Cloud ve diğer bilişim hizmetleriyle, bilgilerin herkese açık olmasını sağlamasının yanı sıra gerekli kişilerin dosyalara ulaşabildiği özelliğe sahip. Firma ve kişilerin oldukça ilgisini çeken, geleceğin hizmetlerinde tahtını çoktan belirlediği için ücretli ve ücretsiz seçeceğiyle şirketlerin gözdesi…

İlginizi Çekebilir : En Hızlı DNS Adresleri – 2020

 

15 Avrasya Ülkesi

Size Public Cloud ve Private Cloud’tan bahsettim. Şimdi de Hybrid ve Community Cloud hakkında ufak bi bilgi vereyim; Hybrid Cloud, Public ve Private Cloud’un bilişiminden oluşur. Public Cloud da, birkaç şirket ile ortak kullanılan bulut sistemidir. Bu ortak şirketler kendilerine özel oluşturdukları bulutaki verilere kolaylıkla ulaşabilirler.

Bulut Bilişim sayesinde şirketler, sürekli artan veriler karşısında karmaşaya düşmeden rahatlıkla verileri takip edebiliyor. Bu teknoloji yazılımları web tarayıcısı üzerinden çalıştığı için akıllı telefon, bilgisayar, tablet ve Smart TV‘ler ile sizi bir cihaza bağlı olmaktan kurtarıyor.

Verdiğim bilgilerden sonra Bulut Bilişim ile az da olsa bilgi sahibi oldunuz ve artık etkinliğe katılmak için önünüzde hiçbir engel yok.

Şirketiniz için dosyalarınızın, önemli belgelerinizin güvenliği için bu teknolojiden yararlanma fırsatını daha yakından keşfetin ve tanıyın. Alacağınız bilgiler ve edindiğiniz tüyolarla şirketinize bir değer katın.

Bütün önemli şirketler ve gelecek teknolojiyi yakından takip edenler 21 Nisan 2020 tarihin de İstanbul Kongre Binası’nda buluşuyor. Peki ya sen…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz