WordPress Themegrill Demo Importer Konusunda Uyardı!

0
58

WordPress Themegrill konusunda bir uyarıda bulundu. Pek çok sunucu ve web sitesi sahibine duyuru yollayan WordPress, özellikle yeni yeni güncellemelerle sorun oluşturan Themegrill Demo Importer isimli eklenti konusunda uyarı metni yayınladı. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu konuyu ele aldık.

Themegrill nedir?

Bir WordPress eklentisidir.

Söz konusu yayına göre WordPress’te kullanılan “Themegrill demo importer” adlı bir eklentide Şubat 2020 tarihiyle kritik bir güvenlik açığı çıkmış ve bu durum da bir şekilde düzeltilmek zorunda olmuştur. Bu yüzden de pek çok konuda duyuru yapılmış.

200.000+ websitesi bu açıktan etkilenmiş veya etkilenebilir durumdadır. Bu eklentiyi kullanan websitelerinde veritabanı içeriği silinmektedir. Bazı premium temalarla birlikte gelen veya sonradan kurulan bu eklenti eğer websiteniz de mevcut ise ivedi bir şekilde güncelleme yapılmalı veya komple kaldırılmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yandex Webmaster’a Site Ekleme Nasıl Yapılır?

Websitenizin durumdan etkilenmemesi için kontrol sağlamanızı önemle rica ederiz. Bu durum özellikle WordPress konusunda yapılacak çalışmalar için tek yapılması gereken etkili bir kontrol olacak.

Not: Güvenlik açığı bulunan sürümler 1.3.4 – 1.6.1 sürümleri arasıdır. 1.6.3 versiyonuna güncellenmiş eklentilerde sorun bulunmamaktadır.

WordPress Themegrill güncellemesini kaldırmak!

WordPress Themegrill eklentisine dair yapılan bu güncelleme duyurusu pek çok kişiyi de etkileyecek bir seviyede bulunuyor. Bu yüzden de dikkat etmek gereken seçeneklerin hepsini kendinize göre incelemeniz gerekiyor. Aşama aşama yapılacak olan bu süreçler herkes için farklı bir denge oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir : WordPress Favicon Ekleme

Yeniliklerin ve fırsatların tamamını kendinize göre kullanmak için tek bir tıklama yeterli olacaktır. Kaliteli bir tema yapısını ön plana çıkarmanız için kendinize göre de bir seçenekte hizmet görebilirsiniz. Bu güncellemeleri kontrol ederek sizler de gerekli çalışmaları yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Wordpress Eklenti Kurulumu - Nasıl Kurulur?