Youtube Daha Fazla İzlenmek!

0
18
youtube

youtubeMerhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri, bugünkü yazımız ülkemizin de genel olarak sene içinde bir çok zamanda gündeminde yer alan Youtube hakkında olacak. Bildiğimiz üzere sosyal medya mecraları üzerinde geçirdiğimiz vakit gün geçtikçe artıyor. Günden güne gelişen teknoloji birbirini artık takip edemeyen yeni cihazlar ve trendler, teknolojinin gelişmesindeki en büyük etken. E hal böyle eğer bir sosyal medya kullanıcısı iseniz burada kendinize olan kısmı seçmek zorundasınız. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu konuyu ele aldık.

Youtube'da nasıl daha fazla izlenirim?

Bununla alakalı detayları yazımızda paylaştık.

Youtube abone sayım nasıl artar?

Düzenli ve özgün içerik üreterek arttırabilirsiniz.

Birinci kısım normal kullanıcı, yani Instagram, Twitter veya bir Youtube kullanıcısı iseniz bunları sadece gündemi takip etmek ya da arkadaş çevrenizden haberdar olmak için kullanıyorsunuzdur. Ya da kendinizden bahsetmek için.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bilgisayar Hızlandırma - Yavaşlayan Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır?

Ancak işin bir de ikinci kısmı var. Yani aktif bir kullanıcı olmak. Aktif bir kullanıcı iseniz bu sosyal mecralarda aktif olarak paylaşımlar yapıp büyük kitlelere hitap etme hayaliyle çıkmışsınız bu yola demektir.

Youtube İzlenme !

youtube izlenme
video-izlenme

Bugün bahsedeceğim şey ise aktif bir youtube kullanıcısı iseniz sizlere Youtube üzerinde nasıl daha fazla izlenme alabileceğinizi anlatacağım. Yaklaşık 4 5 senedir farklı kanallar üzerinden olsa da Youtube ile iç içeyim.

Öncelikle izlemeniz gereken bir kaç adım var. Bunları yaptıktan sonra izlenmeleriniz uçacak sizi kimse tutamayacak her videonuz trend olacak vaadi vermiyorum. Fakat izlenmelerinizdeki artışı şansınız da yaver giderse kısa sürede göreceğinize emin olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Evde Çalışarak İş İmkanı

1)Etiketlere Dikkat Edin:

Kullanıcıların sizin videolarınıza ulaşması ve aramalarda çıkmanız için videonuzla ilgili etiketleri videonuza yerleştirmeyi kesinlikle unutmayın. Burası çok önemli o yüzden birinci sıraya yazdım.

2)Video Açıklamasına Dikkat Edin:

Listede ikinci sırada yine önemli bir işlem var. Youtube videolarınızın açıklama kısmı da en az etiketler kadar önemlidir. Açıklama kısmına yazacağınız keyword yani anahtar kelimelerin her hangi birisi belki de o an patlayacak bir videonuzun yüz binler tarafından izlenmesini sağlayabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Arduino While Döngüsü

3)Küçük Resim Seçimi:

Küçük resim seçimi insanlar videolarınıza Youtube ana sayfa veya videolarda yanlarda önerilen olarak çıktığı zaman videonuzu temsil eden resimdir. İngilizce olarak thumbnail de diyoruz. Bu resim etkileyici ve videoya çekici olmalı ki insanlar videonuzu izlesin.

4)Kategori Seçimi:

Youtube’da yaklaşık 4 senedir var olan kategoriye abone olma sistemi burada işimize yarayacak. Siz video oluşturduğunuz kategoriyi doğru seçerseniz doğrudan o kategoriyi takip eden kitlenin anasayfasına düşme ihtimaliniz de artacak.

5)Profil Fotoğrafı Ve Kapak Fotoğrafı:

Son olarak bir videonuzu izleyen insanlar kanalınızı ve sizi merak edecekler. Videonuzdan sonra profilinize uğradıktan sonra amatör bir görünüm vermemek için, iyi bir profil fotoğrafı ve kapak fotoğrafı seçtiğinize dikkat edin.