Vpn Nedir? En İyi Vpn’ler

0
vpn

Merhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri, bugünkü yazımız bize teknoloji kısmında engelleri kaldırmamıza yarayan Vpn hakkında olacak. Bağlanmamız gereken sitelere bağlanma sorunu yaşarken, kimi zaman devlet tarafından yavaşlatılan internet bağlantımızı hızlandırmak için ihtiyaç duyarız. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu konuyu ele aldık.

[toc]

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”VPN Nedir?” answer-0=”Sanal özel ağ, uzaktan erişim yoluyla farklı ağlara bağlanmayı sağlayan İnternet teknolojisidir.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”VPN ne işe yarar?” answer-1=”Türkiye erişimi engellenmiş sitelere girmenizi sağlar.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”En iyi VPN programı nedir?” answer-2=”Bazı örneklerini yazımızda listeledik.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

İşte bu yazımızda Vpn nedir? Ve kullanabileceğiniz en iyi vpn programları hangileri olabilir, bunları önereceğim.

VPN NEDİR?

Ö ingilizcesi ile Virtual private network demek. Vikipedi üzerinde şöyle tanımlanıyor; Sanal özel ağ (İngilizce: Virtual private network,), uzaktan erişim yoluyla farklı ağlara bağlanmayı sağlayan internet teknolojisi. VPN sanal bir ağ uzantısı oluşturduğu için, VPN kullanarak ağa bağlanan bir cihaz, fiziksel olarak bağlıymış gibi o ağ üzerinden veri alışverişinde bulunabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yılbaşı Hediye Fikirleri: Teknolojik Hediye Önerileri – 2021

Yani sizin başka bir konumda bulunan bir ağ adresine bulunduğunuz konumdan bağlanmanız anlamına geliyor. Yani evinizdeki ya da telefonunuzdaki ağ ile başka, seçtiğiniz bir ülkede bağlandığınız ülkedeki ağı kullanmış oluyorsunuz. Ancak bu demek değil ki o ağın kotasını kullanıyorsunuz. Sadece bağlantınızı o ülkeden göstermiş olacaksınız.

vpn
vpn

VPN Ne İşe Yarar?

Bu sistem ya da program başlıca olarak bulunduğumuz ülke tarafından bağlanılması yasaklanan internet sitelerine, o siteye bağlantıya izin verilen bir ülkenin ağ sistemine bağlanarak o siteye erişim sağlamamıza yarıyor.

vpn
vpn-ne-ise-yarar

En İyi Vpn Programları Hangileri?

1)VPNPRO: Listemizin birinci sırasında benim de deneyimlediğim VPNPro programı var. Listede önereceğim tüm Vpnler’in ücretsiz özelliği bulunuyor. Ancak ücretsiz olup aralarından sorunsuz hız ve güvenlik hizmeti sağlayan VpnPro sizler için bir numaralı önerim olacak.

2)ExpressVpn: Listemizin ikinci sırasında ise VPNPro’dan sonra gelen ExpressVpn programı geliyor. Ücretli kısmı diğer programlara göre daha tuzlu olsa da listede ikinci sıraya koymamın sebebi bağlandıktan sonra hiç bir bağlantı hızı düşmesi yaşamamanız. Ve ücretsiz olanlar arasında en iyilerinden biri de ExpressVpn.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Oyun.info’da indirmeden ve üye olmadan ücretsiz oyun oyna

3)Hotspot Shield: Listemizde üçüncü sırada yıllardan beri neredeyse Vpn kullanmasak bile bildiğimiz program Hotspot Shield var. Bilgi kaçırma olayı yüzünden popülaritesini kaybeden Hotspot premium özelliklerinde sunduğu özellikleri 7 gün süreyle ücretsiz olarak sunarak yeniden yükselmek istiyor.

4)TunnelBear: Listemizin dördüncü sırasında yine uzun zamandır aşina olduğumuz TunnelBear programı var. Premium özellikleri pahalı olsa da bağlantı hızında sorunsuz bir bağlantı öneren Tunnelbear iyi ve kaliteli vpn programları arasında üst sıralarda bulunuyor.

5)NordVpn: Listemizde son sırada benim de zamanında kullandığım NorVpn programı bulunuyor. Premium özellikleri ile göz kamaştıran Nordvpn size önerebileceğim son programı

İlginizi Çekebilir : En İyi Antivirüs Programları

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz