WordPress Favicon Ekleme

0
24

WordPress Favicon ekleme konusunda sizler için detaylı bir çalışma ve duyuru yapmak istiyoruz. Bildiğiniz gibi herkesi ilgilendiren bu konu aslında oldukça önemli olsa da, daha çok web sitesi sahiplerini ilgilendiriyor. Bu yüzden de söyleyecek şeyler çok fazla oluyor. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu konuyu ele aldık.

Favicon Nedir?

Görsel olarak pek çok kişiye dair çözüm üreten bu simgeyi eklemek için tek yapmanız gereken sitemizdeki yazıyı incelemeniz olacaktır.

Favicon Nedir ve Nasıl Eklenir?

Görsel olarak pek çok kişiye dair çözüm üreten bu simgeyi eklemek için tek yapmanız gereken sitemizdeki yazıyı incelemeniz olacaktır.

Favicon Kuralları Nasıl Eklenir?

Görsel olarak pek çok kişiye dair çözüm üreten bu simgeyi eklemek için tek yapmanız gereken sitemizdeki yazıyı incelemeniz olacaktır.

Favicon Nedir? Nasıl Eklenir?

favicon nedir

Favicon, özellikle web tarafından pek çok site için önemli bir uygulama biçimidir ve herkes de bu konuda gerekli çalışmayı en hızlı şekilde yapmaktadır. Bu yüzden sizin için önemli olan çalışmaları yaparken bunların hepsine dikkat etmekteyiz. Tekno bilim adamı ailesi olarak bunlara bakarak çalışmaları yapıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dosyalar ücretsiz şekilde nasıl PDF formatına dönüştürülür?
İlginizi Çekebilir : Google Sıralama Kriterleri

Web tarayıcıları tarafından kullanıcıların web sitenizi / şirketinizi tanıması için ek bir markalama öğesi eklemek için kullanılan küçük bir simgedir. Sitenize bir favicon yüklenirse, bu favicon tarayıcı sekmelerini (sayfa başlığının yanında), adres çubuklarını (URL’nin yanında), yer işaretlerini temsil eder ve buralarda görünür.

WordPress Favicon Nasıl Eklenir?

wordpress favicon nasıl eklenir

WordPress bu konuda genellikle otomatik çalışıyor. FAvicon, bir şirket logosuna benzer ve web sitenizi markalamak için küçük ama önemli bir rol oynayabilir. Bir favicon içermeyen bir web sitesi kullanıcılara daha az güvenilir görünebilir (hepimiz onları görmeye alışık olduğumuzdan).

Sitenizde, tüm kullanım durumlarında en iyi şekilde görüntülenebilmesi için birden fazla favicon görüntü boyutu gereklidir. Ancak, özelleştiriciye yüklediğiniz görüntünün en az 512 x 512 olduğundan emin olmanız gerekir. WordPress, bu orijinal dosyadaki diğer boyutları otomatik oluşturacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Pinterest Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Favicon’un “favicon.ico” dosya ismine sahip olması gereken günleri hatırlayabilirsiniz. Sonra kök dizininize eklersiniz ve bu temelde budur. Zaman değişti ve neyse ki, WordPress de var. Artık dosyanızı herhangi bir şekilde adlandırabilir, diğer biçimlerde kaydedebilir ve sitenizdeki herhangi bir yerde saklayabilirsiniz.

Site Simgenizi (favicon) eklemek için WordPress kullanıyorsanız, WordPress birden çok resim oluşturacak ve bunları medya klasörünüzde saklayacaktır.

Bu Aşamalarla Ekleme Yapabilirsiniz

favicon ekleme
  • Wordrpess 4.3’ten beri WordPress sitenize kolayca bir özelleştirici içinde bir favicon (veya Site Icon) ekleyebilirsiniz. WordPress panosundan, Görünüm > Özelleştir’e gidin.
  • Ardından Site Kimliği’ni seçin ve Site Simgenizi ayarlamak için bir seçenek bulacaksınız (Site Simgesi Favicon için bir başka terimdir). Ardından, görüntüyü medya kitaplığından seçebilir veya yeni bir tane yükleyebilirsiniz. Tüm kullanım durumları için görüntünüzün en iyi kalitede görüntülendiğinden emin olmak için dosyalarınızın en az 512 x 512 olduğundan emin olun.
  • İstediğiniz görüntüyü seçtikten sonra, tarayıcınızda doğru şekilde görüntülenecek şekilde resminizi kırpmanız istenir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz