WordPress için En İyi “Page Builder” Eklentileri

0
67
wordpress-page-builder-eklentileri
wordpress-page-builder-eklentileri

Tekno bilim adamı ailesi sizler için “page builder” yani WordPress sayfa duzenleme eklentisi, WordPress surukle brak gibi görevleri olan eklentileri sizler için araştırıp derledik. Yeni bir WordPress sitesi kurmak ve harika tasarımlar yapmak için en iyi page builder eklentisi kullanılmalıdır.

Page builder , wordpress page builder eklentilerinin Türkçe ismi, sayfa oluşturuculardır. Ancak Türkçe isimleri pek fazla kullanılmamaktadır. Aynı zamanda bu eklentilerin Türkçe isimleri birçok kişi tarafından bilinmemektedir.

Page builder eklentisi sayesinde WordPress sitenizde harika tasarımlar yapabilirsiniz. Sadece sürükle bırak yöntemiyle yada iki tıklamayla sitenizin tasarımlarını değiştirebilirsiniz. Ancak “wordpress page builder” eklentilerinin hemen hemen hepsi farklı özelliklere sahiptir.

Bu yüzden WordPress site sahipleri kendileri için en iyi  wordpress page builder kullanımı için page builder eklentisini bulmalıdırlar. Eklentilerin bazılarında harika tasarımlara sahip uygulamalar bulunurken bazı wordpress page builder plugin eklentilerinde oldukça pratik fonksiyonlara sahip olunmaktadır.

Bu yüzden “en iyi page builder eklentisi hangisidir ?”  diye soracak olursanız bu sorunun cevabı kişiden kişiye göre değişecektir.

Ancak hem bizim denediğimiz hem de birçok WordPress site sahibinin denediği ve memnun kaldığı page builder eklentileri de bulunmaktadır. Dilerseniz best wordpress page builder eklentilere göz atabilirsiniz. Böylece en iyi page builder eklentisi için kendi kendinize seçim yapabilirsiniz.

WPBakery Page Builder (Ücretli)

wp-bakery-page-builder
wp-bakery-page-builder

Better Studio tarafından sunulan oldukça güçlü ve etkili wordpress page builder – beaver builder eklentisidir. Harika bir eklenti olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Ancak ücretli bir eklentidir ve fiyatının Türk Lirasına göre biraz tuzlu olduğunu söyleyebiliriz.

Aynı zamanda bu eklentiyi uyumlu temalarda  kullanmalısınız. WordPress page builder nulled versiyonları da ücretsiz kullanım sunmaktadır.

Örneğin Better Studio tarafından geliştirilen bu eklenti yine aynı geliştirici marka tarafından satışa çıkarılan Publisher WordPress temasında kullanılabilmektedir. Publisher temasının geniş fonksiyonlara sahip olması ve WPBakery wordpress page builder eklentisinin oldukça pratik özellikleri sayesinde harika tasarımlar yapılabilmektedir.

WPBakery Page Builder eklentisiyle iki farklı arayüz içerisinde sayfa tasarımları yapabilirsiniz. Eklentiyi uzun bir süre kullandıktan sonra tüm özelliklerini öğrenebilir ve Backend arayüzü ile istediğiniz tasarımları hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Yada Frontend arayüzü ile önizlemeli olacak şekilde sayfa tasarımları yapabilirsiniz. Free wordpress page builder diye araştırma yaparak  tüm özelliklerini kullanabilirsiniz.

Son olarak bazı kullanıcılar wordpress page builder plugins‘in çıkardığı çeşitli sorunlardan sık sık şikayet etmektedir. Ancak harika tasarımlar için kesinlikle kullanılabilecek bir eklenti olduğunu net bir şekilde dile getirebiliriz.

Eklentinin temel olarak birkaç uygulaması bulunmaktadır. Sayfa içerisinde call to action, iletişim formu, kenar çubuğu gibi uygulamalar ekleyebilirisiniz. Sayfanızı bölümlerden oluşturabilirsiniz. Başlık ve metin blokları ekleyebilirsiniz. Wpbakery vs elementor arasındaki karşılaştırmayı birazdan elementory konusunda açıklayacağım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Ads ve Google AdSense

Resimli ve yazılı kartlar ekleyebilir ve tüm bu uygulamalarda çeşitli animasyonları etkinleştirebilirsiniz. HTML ve CSS bilenler için eklenen uygulamaların tasarımında çeşitli değişiklikler yapabilirsiniz.

Bir WordPress sitesi için WPBakery Page Builder eklentisiyle neredeyse istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Bazen Wpbakery page builder çalışmıyor gibi sorunları yaşayanlar için eklenti yapımcılarıyla iletişime geçmelerini öneriyorum.

WPBakery Page Builder eklentisinin sayfasına gitmek için tıklayın

 Elementor Web Site Builder (Ücretsiz/Ücretli)

elementory-web-site-builder
elementory-web-site-builder

WordPress siteleri için en popüler page builder eklentisi lakabına sahip olan bu Elementor, özelliğini hâlâ korumaktadır. Eklentinin birçok özelliği PRO sürümü içerisinde bulunmaktadır. Tabi elementor pro sürümüne sahip olmak içinde çeşitli ödeme planlarıyla ücret ödenmesi gerekmektedir.

Ancak eklentinin güzel tarafıysa ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor olmasıdır. Buda düşük bütçeli WordPress site sahiplerinin yüzünü güldürmektedir.

Ancak elementor wordpress eklentisinin ücretsiz sürümünde temel özellikler kullanılabiliyor. Buton ekleme, başlık ekleme, metin ekleme vb. özellikler ücretsiz sürüm içerisinde yer alıyor. Bunları elementor pro nulled diye arama yapabilirsiniz. Ama gelişmiş birçok fonksiyonun kullanılabilmesi için ücretli plana geçilmesi talep ediliyor.

Ücretli plan içerisinde sitenizde baştan aşağı harikalar yaratabileceğiniz özellikler bulunduruluyor. Eklentinin ücretsiz sürümüyle beraber 40 şablon, 30 temel bileşene ve elementor templates‘lere sahip olabilirsiniz.

E-ticaret sitesi açmayı yada böyle bir sitede page builder eklentisi kullanmak istiyorsanız tercihinizi Elementor’dan yana kullandıysanız kullanabilirsiniz. Ancak e-ticaret sitesi için eklentinin ücretli sürümüne ihtiyacınız olacaktır.

Bu şekilde 22 WooCommerce bileşenini kullanabilirsiniz. Son olarak Elementor’un ücretli sürümünde MailChimp ve HubSpot gibi pazarlama entegrasyonlarına da erişebilirsiniz. Elementor download için ;

Elementor Web Site Builder eklentisinin sayfasına gitmek için tıklayın

The Divi Builder (Ücretli)

the divi builder Sayfa oluşturma konusunda tüm özelliklere sahip ücretli ve premium bir eklentidir. Divi theme builder ile harika WordPress siteleri ve sayfa tasarımları yapmak için birebir olan eklentidir.

Ancak bu  eklentiden tam anlamıyla faydalanılabilmesi için ona uyumlu olan temaların kullanılması gerekmektedir. Bilmeyenler için divi theme builder tutorial diye arama yaparak , eğitim videoları izlenmesi gerekir

Kullanımı oldukça basittir. Aynı zamanda bu eklentiyle sayfa tasarımı yapmak son derece eğlencelidir. Hayalinizde tasarladığınız sayfanın görüntüsünü is divi builder free  sayesinde oldukça kolay bir şekilde tasarlayabilirsiniz.

Ücretsiz bu eklentiye sahip olmak için “the divi builder nulled” , “divi the ultimate wordpress theme and visual page builder” şeklinde aramalar yaparak çeşitli arama kombinasyonlarından ulaşabilirsiniz.

The Divi Builder eklentisinin sayfasına gitmek için tıklayın

 Page Builder By SiteOrigin (Ücretsiz/Ücretli)

WordPress web siteleri için harika bir page builder eklentisidir siteorigin page builder. Oldukça hafif bir eklentidir. WordPress siteniz için tasarım yaparken çok fazla fonksiyona sahip olmayı düşünmüyorsanız ve temel düzeyde tasarımlar yapacaksanız SiteOrigin eklentisi sizin ihtiyacınızı büyük ölçüde karşılayacaktır.

Ancak bu eklenti içerisinde çok kapsamlı özellikler ve tasarım şablonları bulunmamaktadır. Eklentinin iki sürümü bulunmaktadır. Bunlardan ilki tamamen ücretsiz olan sürümüdür. siteorigin icon ile arama yaparak widgetleri görebilirsiniz ve Çeşitli temel özellikleri bulunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Asus İki Adet Oyun Bilgisayarını Duyurdu. TUF F15 ve F17’yi Oyuncularla Buluştu…

Ancak bu özelliklerin oldukça kısıtlı sayıda olduğunu tekrardan hatırlatmakta fayda var. Bazı WordPress site sahipleri SiteOrigin eklentisinden memnun olsa da eklentinin bir hayli kısıtlı özelliklere sahip olduğunu dile getirmektedir.

page builder by siteorigin kullanımı

SiteOrigin eklentisinin diğer bir sürümü de ücretli olan sürümdür. Ücretli olan sürümde çeşitli ek özellikler ve şablonlar sunulur. Yada ücretsiz sürümde hali hazırda var olan çeşitli fonksiyonların daha fazla gelişmişleri bulundurulur.

Bu eklentiyle sitenize butonlar, siteorigin post carousel widget , iletişim formları, ikonlar, siteorigin layout slider , Google Maps yada Call to Actions bölümleri ekleyebilirsiniz.

Aynı zamanda sosyal medya butonları, slider (kayan akış), resim ve blog ızgarası, fiyat tablosu gibi bölümler ekleyebilir bu bölümlere dilediğiniz gibi müdahale edebilirsiniz. Tabi eklentinin ücretsiz sürümünde tüm özelliklere sahip olamazsınız.

Sadece 23 bileşen, 25 adet şablon kullanabilirsiniz. Ücretli sürüm sayesinde fazladan 17 bileşene sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda e-posta desteği de ücretli sürüm sayesinde elde edilebilmektedir.

SiteOrigin eklentisi iki farklı arayüzle kullanılabilmektedir. Bunlardan biri hızlı bir şekilde tasarım yapmanızı sağlar. Diğeriyse yaptığınız tasarımın canlı önizleme üzerinde uygulanmasını sağlar.

Her eklentide bu modların isimleri farklı olabilir. Ancak genellikle frontend ve backend olarak bilinmektedir. SiteOrigin eklentisinde her iki arayüz çalışması özelliği de bulunmaktadır. Siteorigin premium için ;

Page Builder By SiteOrigin eklentisinin sayfasına gitmek için tıklayın

 Beaver Builder (Ücretsiz/Ücretli)

Beaver builder Çok fazla aktif kullanıcısı olmayan ve açıkçası çokta popüler olmayan bir page builder eklentisidir. Ancak tüm bunlar beaver builders eklentisinin kötü olduğu anlamına gelmemektedir.

Beaver Builder eklentisi dar da olsa belirli bir kitle tarafından WordPress siteleri için kullanılmaktadır. Beaver Builder eklentisinin iki sürümü bulunmaktadır. Tahmin edeceğiniz üzere bu iki sürümden biri  beaver builder lightbox tamamen ücretsizdir. Diğeriyse beaver builder pro ücretlidir.

Ücretsiz sürümde sadece 5 adet özellik kullanılabilir ve herhangi bir şablon bulunmaz. Bu özelliklerse metin, fotoğraf, video, kenar çubuğu, HMTL kod alanıdır. Kolay kuruluma ve kullanıma sahip bir eklentidir.

Beaver Builder eklentisinin sayfasına gitmek için tıklayın

WP Page Builder Kullanımı (Ücretsiz/Ücretli)

Düşüncelerinizi ve fikirlerinizi paylaşmak için bir WordPress sitesi mi kurdunuz ? Bu sitedeki vizyonunuz büyük hedefleri gerçekleştirme yerine sadece kendinize ait bir şeyler mi ortaya koymak istiyorsunuz ? Bunu yaparken makul şeyler mi düşünüyorsunuz ?

Eğer böyle bir vizyona sahipseniz, kapsamlı özellikleri içeren eklentiler yerine muhtemelen daha basit ve daha temel işlevlere sahip olan ancak işinizi kolaylıkla görebilecek temel eklentileri tercih ediyorsunuzdur.

Eğer siteniz için yeni bir page builder eklentisi kurmak istiyor ve bu eklentinin de temel ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir eklenti olmasını istiyorsanız WP Page Builder tam size göre bir eklentidir. Ücretsiz olan sürümüyle temel bileşenlere sahip olursunuz. Daha kapsamlı WordPress Page Builder kullanım ve özellikler için eklentinin gelişmiş ve ücretli sürümü için ödeme yapmanız gerekmektedir.

Ancak çok kapsamlı tasarımlar yapmayacak olan kullanıcılar için eklentinin ücretsiz sütümü yeterli olacaktır. Çünkü bu eklenti, özellikleriyle ihtiyacınızı karşılayacaktır. Aynı zamanda Visual Composer ücretsiz gibi basit arayüzü ve kolay kullanımı sayesinde çok kısa sürede alışkanlık haline gelecektir.

WP Page Builder eklentisinin sayfasına gitmek için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz