Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur? Maliyetleri Nelerdir? (2020)

0
25

Şahıs şirketi nasıl kurulur konusunda önemli olan şey ticari faaliyet konusudur. İnsanlar rahat çalışmak ve bu çalışmaları legalleştirmek için şahıs şirketi oluyor.

Ticari faaliyetlerde bulunabilmek için sağlıklı bir şahıs şirketi kurmak gerekiyor. Vergi mükellefi olmadan da ticaret yapamayacağınız için insanların tamamen beklentilerine dair bir çözüm ortaya çıkarılıyor diyebiliriz. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu konuyu ele aldık.

Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur?

Şahıs şirketi kurulumu için gerekli olan bütün detayları sitemiz üzerinde sizlere anlatıyoruz.

Şahıs Şirketi Masrafları Nedir?

Güncel olarak 2020 maliyetlerine dair size bilgiler sunmaya başlıyoruz. Bu yüzden detaylar için sizi bekliyoruz.

Şahıs Şirketi Kurulum Ücreti Nasıl Yapılıyor?

Ücretler her sene farklı olarak belirleniyor. Defter açtırmak, muhasebe ücretleri gibi farklı ödeme kalemleri bulunuyor.

şahıs şirketi

Kaliteli ve bir o kadar da hızlı işlem yapmak için şahıs şirketi kurmanız gerekiyor. En azından ilk olarak bunu kurabiliyorsunuz. Kuruluş maliyetleri en düşük olan şirket türü şahıs şirketidir.

Şahıs şirketi denildiği zaman birçok kişi tek kişinin kurduğu şirket olarak algılamaktadır. Fakat şahıs şirketleri tek kişi tarafından kurulabileceği gibi birden fazla kişinin ortaklığı şeklinde de kurulabilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android telefonlar için sahte Cyberpunk 2077 tehlikesi!

Şahıs Şirketi Nedir?

şahıs şirketi nedir

Ticari faaliyet konusunda önemli bir yere sahip olan bu şirket, kişinin tek başına kurduğu şirkettir ve bağkur ödemesi yatırması gerekmektedir. Şirket sahibi gerçek ya da tüzel kişiden oluşabilir. Şahıs şirketlerinin devri oldukça zor olduğu için de çalışmalar buna göre ilerlemiş oluyor.

Şahıs şirketinin ayrıntılarını kendine has bir yapıda inceleyebilir ve ön plana çıkarabilirsiniz. Şahıs şirketi kurarken pek çok avantaj bulunuyor. Teknoloji haberleri konusunda sizlere bu alanda hizmet sunmaya devam ediyoruz.

şahıs şirketi kurmak

Küçük ve orta çaplı bir iş yapmak istiyorsanız bu şirket tam size göre diyebiliriz. Şahıs şirketi özellikle küçük ve orta çaplı işletmeler için en ideal seçenektir. Kurulum maliyetleri limited ve anonim şirketlere göre çok daha düşüktür. Aynı zamanda aylık muhasebe ücretleri, oda kayıt ücretleri ve aidatları da daha düşüktür.

Bu yüzden de daha estetik bir çalışma mantığı ile hareket etmiş olursunuz. Vergilendirme sistemi kademelidir. Hızlı bir şekilde kurulum işlemleri yapılır ve kurulur. Kurulum esnasında istenen evraklar daha az olduğundan dolayı bu anlamda da sıkıntı yaşamazsınız. Ticari faaliyetler esnasında uygulanan defter tasdik ücretleri daha düşük seviyelerdedir.

Şahıs Şirketi Maliyetleri Nedir?

şahıs şirketi maliyeti

2020 yılı itibariyle ücretleri anlatalım. Bildiğiniz gibi öncelikle bir defter açtırmanız gerekiyor. Kuruluş işlemleri için ödeyeceğiniz noter ücretleri, evrak ücretleri vb. ücretler yaklaşık 300-400 TL tutmaktadır. Bu işlem sizin bir şirket olmanızı sağlayacak ve çok daha etkin işler yapmanız için gerekli çözümleri ön plana çıkaracaktır. İşlemleri eğer bir muhasebeciye yaptıracak olursanız tüm masraflarınız 700 TL civarında olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Online Oyun Oynayarak Ek Gelir Elde Etmek
İlginizi Çekebilir : Yatırım Yaparak Para Kazanmak

Bu sayede daha sağlıklı bir defter tutturmuş olacaksınız. Yani 700-750 TL’ye şahıs şirketi açmanız mümkündür. Hal böyle olunca da kendinize has bir çalışma mantığı ile ilerlemiş olursunuz. Fakat eğer bir odaya kayıt olmanız gerekiyorsa oda kayıt parasını da bu maliyetlere eklememiz gerekir. O yüzden yapılacak işler tamamen sektörel olmaktadır. Ama minimum maliyetleri bu şekilde görebiliriz.

şahıs şirketi hakkında genel bilgiler

Bunlara ek olarak aylık muhasebe ücretleri 50 ile 100 TL arasında yer alıyor. Şayet işleriniz daha büyükse bu ücretler 50 TL tutarından başlayıp çok daha yüksek seviyelere ulaşıyor. Yaptığınız işe göre, alış ve satış işlemlerinize göre KDV, stopaj vergisi, damga parası, geçici vergi, gelir vergisi gibi gibi vergi kalemleriniz olacaktır. Bu işlemlerin kayıt altına alınması ve vergilendirilmesi işlemlerini anlaştığınız muhasebeci veya mali müşavir yapacaktır ve size bu konular ile ilgili olarak bilgi verecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz