İŞKUR 9.900 TL Başlayan Maaşlarla 120 Bin Kişiye Umut Olacak!

0

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), geçtiğimiz gün çeşitli pozisyonlar için KPSS’siz ve sınavsız personel alımını duyurdu. 9 bin 900 TL başlangıç maaşları sunan işe alım kampanyasında, ilanlar İŞKUR sistemine kayıtlı olanlara açık hale getirildi.

İŞKUR 9.900 TL Başlayan Maaşlarla 120 Bin Kişiye Umut Olacak!
İŞKUR 9.900 TL Başlayan Maaşlarla 120 Bin Kişiye Umut Olacak!

İŞKUR bugüne kadar şoför, mühendis, muhasebeci, işçi gibi pek çok farklı pozisyonu kapsayan 120.000’e yakın iş ilanını paylaştı. Özel sektörde iş alımlarına devam ederken, 2023’ün ilk 2 ayında en çok istihdamın olan sektör imalat oldu. Hazır giyim işçileri, özel güvenlik görevlileri, garsonlar gibi alanlarda da alımlar gerçekleştirildi. İş arayanlar, İŞKUR İl Müdürlüğü üzerinden sisteme kayıt olduktan sonra sistem üzerinden verilen açık ilanları inceleyerek iş başvurusunda bulunabiliyor.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

Türkiye’de Sağlık Bakanlığı ayrıca ebeler, hemşireler, sağlık teknisyenleri, sağlık lisansı sahipleri ve diğer sağlık profesyonelleri dahil olmak üzere birçok pozisyon için 42.500 personelin işe alındığını açıkladı. İşe alımları için 42 bin 500 kişilik kontenjan belirlenmişti. Ancak ikinci alım için adayların KPSS puan şartı sağlaması gerekecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   ETS İptal Sigortası

2. Kademe personel alımların başvuru esasları ÖSYM ve İŞKUR’a gönderildi. Sağlık Bakanlığı ikinci etap alım başvurularında İŞKUR üzerinden alınması planlamakta. Ancak bakanlık duyurunun detaylarını açıklamadı. Türkiye’de iş arayanlar için İŞKUR ve Sağlık Bakanlığı’nın güncel personel alımı duyurusu sevindirici bir haber oldu. İŞKUR, farklı sektörlerde pek çok iş ilanları sunarken, Sağlık Bakanlığı sağlık çalışanları için fırsatlar sunmaya devam ediyor. Başvuru yönergelerini takip ederek, iş arayanlar açık pozisyonlara başvuruda bulunabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz