Genç Girişimcilikten Nasıl Yararlanılır? Şartları Nelerdir?

0
29

Genç girişimcilikten nasıl yararlanılır? Genç girişimlerde, girişim ruhunu iyi bir şekilde yakalamak için devletin sağladığı genç girişimcilik destekleri bulunuyor. Bu desteklerden iyi bir şekilde yararlanmak için de başvuru yapmak gerekiyor. 29 yaşını doldurmayanlar için teşvikler sunulurken, bu teşvikleri iyi bir şekilde değerlendirmek gerekiyor. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu konuyu ele aldık.

Genç Girişimcilik Nedir?

Yeni iş yeri kuracak kişi için önemli bir kazanç kalemi var ise kesinlikle girişimci olması gerekiyor. Bu konuda devlet desteklerini sizin için detaylı olarak anlattık.

Genç Girişimcilik Şartları Nedir?

Genç girişimcilik için şartları pek çok konuda ortaya çıkarıyoruz. Sitemizde bununla ilgili ayrıntılı bir bilgi ve deneyim bulunuyor.

Genç Girişimcilik Nasıl Karşımıza Çıkıyor?

Aslında başvurular için 29 yaş sınırı var. Bu sınıra göre kendiniz de bu aşamayı organize edebilir ve büyütebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Girişimcilik Nedir? Kime Girişimci Denir?

Genç Girişimcilik Desteğine Dahil Olmak

Bildiğiniz gibi özellikle yeni şirket kurmak büyük bir külfet. Bu konuya dair yapılan çalışmalar ve farklı beklentiler içerisinde şu soruları cevaplayalım. Yasaya göre yapılan duyurularda genç girişimcilerde mükellefiyet başlangıç tarihi itibarıyla 18 yaşını dolduran ve 29 yaşını doldurmayanlar teşvikten yararlanacak.

4B’li yani Bağ-Kur’lu sayılan girişimci gençler ile adi ve şahıs şirket ortaklıklarında sadece bir ortak söz konusu teşvikten yararlandırılacak.

Bu yüzden de teşvikten yararlanacak gencin kendi işinde bilfiil çalışması veya işin kendisi tarafından sevk ve idare edilmesi gerekiyor. Bunu yapmak adına da kişinin kendi ihtiyaçları ve beklentileri dahilinde organize edilen bir yeniliği kullanması büyük önem sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir : Yatırım Yaparak Para Kazanmak

Sigortalının vergi mükellefiyet başlangıç tarihi ve sigortalılık tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş ve 29 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. Sitemiz üzerinde teknoloji haberleri konusunda yaptığımız bütün çalışmalar, kişisel olarak da organize edilen bir yeniliği büyütmüş olacaktır. Aslında burada önemli olan girişim desteklerini en iyi şekilde kullanmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Backlink Satarak Para Kazanmak

Kişisel Şirket Açarak Desteklerden Faydalanabilir Miyiz?

Yapılacak şey biraz daha dengeli bir ilerleme olduğu için insanların isteklerine göre bir düzenleme oluşturuluyor. Öncelikle Genç Girişimci Yasası nedir konusuna gelirsek, direkt yasadaki halini buraya bırakalım. Söz konusu yasaya göre durumlar şöyle:

“Ticari, zirai veya mesleki faaliyeti nedeniyle adlarına ilk defa gelir vergisi mükellefiyeti tesis olunan ve mükellefiyet başlangıç tarihi itibarıyla yirmi dokuz yaşını doldurmamış tam mükellef gerçek kişilerin, faaliyete başladıkları takvim yılından itibaren üç vergilendirme dönemi boyunca elde ettikleri bu kazançlarının 75.000 Türk lirasına kadar olan kısmı, aşağıdaki şartlarla gelir vergisinden müstesnadır”

Analiz edecek olursak, bir şahıs şirketi kuruyorsanız, şahsi işletme sahibi olacaksanız ya da serbest meslek erbabı olarak ilk kez vergi mükellefi olacaksanız. Tabii bu yasadan faydalanmak için de maksimum 29 yaşında olmak gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz