Yatırım Yaparak Para Kazanmak!

0
49

Merhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri, bugünkü yazımda sizlere para kazanma yöntemlerinden olan ”Yatırım Yaparak Para Kazanma”yı açıklayacağım elimden geldiğince anlatacağım. Burada anlatacağım şey neler üzerine yatırım yapabileceğiniz, bunu yaparken ya da yatırım yapacağınız ürünü alarken nelere dikkat etmeniz gerektiği üzerine olacak. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak bahsettik.

Yatırım nereler yapılmalıdır?

Sonradan değerlenecek ürün veya hisselere yapılmalıdır.

Yatırım yapma tavsiyeleri nelerdir?

Yatırım yapmak istiyorsanız bir uzmanla görüşmenizde fazla var.

Güncel piyasada üzerine yatırım yapabileceğiniz binlerce ürün var. Cidden binlerce var. Aklınıza gelebilecek neredeyse her şeye yatırım yapabilirsiniz. Ama burada amacımız para kazanmak olduğu için doğru ürüne doğru zamanda yatırım yapmamız lazım.

Tabi bu yatırımımızdan para kazanmak için piyasayı çok iyi bilmek ve iyi bir analiz yeteneğine sahip olmak gerekmektedir. Burada piyasayı iyi bilmek aldığınız ürün -ne olursa olsun- hedef kitlenizin talebine ve gelecekte buna göstereceği reaksiyona karşı bilgili ve tecrübeli olmanız gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   PlayStation Dualshock 4 Bilgisayara Nasıl Bağlanır ?

Analiz yapmanın bize yararı şu yönden olacak; yaptığımız doğru analizle alacağımız ürünün ne zaman düşüşe ne zaman yükselişe geçecegini ön görüp alıp satmak için doğru zamanı tahmin etmek.

yatirim-yaparak-para-kazanmak

Yatırım Yapmak:

Yatırım yapmak için öncelikle elinizden bir sermaye yani ana para olmalı. Çünkü burada  para kazanmak için günümüzdeki TL kurunun diğer para birimlerine karşı değerlerine baktığımız zaman ciddi bir meblağ ile bu işe girmediğiniz zaman yatırımınız sizi büyük ölçüde mutlu etmesi açıkçası kısa vadede imkansız.

Mantıklı düşündüğünüz zaman bugün 2 tl’ye aldığınız bir ürün örnek olarak 1 ay sonra 2000 tl olmayacağına göre ana para önemli. Anaparanın önemini şu matematiksel işlemle açıklayabilirim.

Mesela günümüzde 2 tl olan üründen sizde bin tane alırsınız ve bakarsınız ki 2 hafta sonra ürün 3 tl olmuş ve siz bu ürünü sattığınız zaman 3000 tl’ye satacaksınız ve size 1000 tl kar bırakacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Güçlü Parolalar Nasıl Oluşturulur?

Ve yine burada analiz yeteneğimizi kullanıyoruz. Doğru analiz her zaman olmasa da size para kazandıracaktır. Tabi doğru analiz yeteneğine yanıla yanıla, yanlış analizler ile ulaşacağız.

İlginizi Çekebilir : Al Sat Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Yatırım yaparak para kazanmadaki en büyük iki etken şans ve sabır. Aldığınız ürün aldığınız ay veya sene içerisinde anında yükselerek size para kazandırmayabilir. İşte burada şans ve sabır devreye giriyor. Tabi burada sabır etmek için de bir sermayeniz olması lazım. Sonuçta elinizdeki tüm parayı bir ürüne bağlarsanız sabırlı olmanız zorlaşacaktır.