Ortalama 50 Bin WordPress Sitesi İçin Yazılım Tehlikesi!

0
27
wordpress-tehlike | teknobilim-adami
tekno-bilim-adami-wordpress

WordPress sitesi ve bu konu ile ilgili olarak yapılan pek çok çalışma var. Bu çalışma ise yeni bir duyuru ve rapor hazırlıyor. Troy Murcsh’e göre yapılan yeni çalışmalar kötü amaçlı yazılımların önüne geçmek amaçlı ön plana çıkarılıyor. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak bahsettik.

Geleneksel çalışmalar ve bu çalışmalara göre düzenlenen WordPress yazılım güncellemeleri, bazı düzen açıklarını da ön plana çıkarıyor. Kaynak kodu motorlarına göre yapılan incelemelerde, PublicWWW sonuçlarına bakınca kripto madenciliği için yazılım taramaları yapıldı ve sonuçlar gerçekten de yüksek oranlı problemi gösterdi bizlere.

Ayrıca İlginizi çekerse şu konumuza da göz atabilirsiniz: WordPress Güncellemesi Sorunlu Mu?

Mursch tarafından yapılan taramaya göre 49 Bine yakın site kripto madenciliği ile ilgili sorun yaşıyor. Yani madencilik hizmeti veren sitelerde ve bu konuda çalışma yapan sitelerin çoğunda mining açığı olabiliyor ve yazılım tehlikesi karşımıza çıkabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En İyi WordPress Görsel Optimizasyon Eklentileri

WordPress sitesi ile ilgili en dikkat çeken detay!

WordPress sitesi konusunda yapılan araştırmalarda kötü amaçlı yazılım oranının bu siteler içerisinde %81 oranlarında olduğu görülüyor. 40 bin küsür web sitesine bulaşan bu kötü amaçlı yazılımlar gerçekten korkutucu bir seviyeye çıktığı için de akıllara farklı süreçleri getiriyor.

Söz konusu çalışmalardan korunmak adına Şubat ayı içerisinde bir güvenlik çalışması yapılacak ve kamu hizmetleri adına da duyurular sunulacak. PasteBin sayfası üzerinden yapılan yazılı açıklamalara göre sitelerin de kendine has bir sorunu olabilir ama yine güncellemelerin sık sık yapılması gerekiyor.

Bu sayede WordPress alt yapılarınızın sorunsuz bir şekilde ilerlemesi gerekiyor. Riskin farkında olun diyerek duyuru yapan ve bu konuya karşı gerçekten önlem alınmasını öneren PasteBin şirketi, kullanıcıların dikkatli olması konusunda düzenli uyarılar yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WordPress RankMath SEO Ayarları Nasıl Yapılır? 2021
İlginizi Çekebilir : WordPress Güncellemesi Sorunlu Mu?

Özellikle Mining siteleri üzerinde. Bu konuya dair güncellemelerin hepsini tek bir tıklama ile inceleyin ve sizler de süreçleri takip edin. Aşama aşama yenilenen ve değişen her beklenti sizlere ulaşıyor.

Sitemiz bu konuda uygun bilgileri sizlere sunuyor ve bu konuda da rahat bir çalışmaya ulaşabiliyorsunuz. Daha fazla beklenti ve seçenek için geç kalmayın.