Dropshipping Nasıl Yapılır? Dropshipping İle Para Kazanmak

0
33
Dropshipping (2)
Dropshipping (2)

Dropshipping yapmak ve bu konu ile ilgili çalışmalarda yer almak son dönemlerin belki de en çok merak edilen çalışmalarından biri oluyor. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak bahsettik.

Dropshipping nedir?

Stoksuz satış yapmaktır.

Dropshipping maliyet gerektirir mi?

Az miktar maliyet gerektirir.

Stoksuz işletme olarak kar elde edebileceğiniz bir iş olan Dropshipping işi, herkes için etkin bir iş diyebiliriz. Aslında mesele online bir şirket açıp, sanal bir pazar üzerinden ürün satışı yapmanız. Satışını yaptığınız ürünü alıp söz konusu kişiye kargolamak üzerine kurulu olan bu iş, çok çalışmanızı gerektiren bir iş ve kar odaklı bir iş. Yani net olarak online ticaret yapmış olacaksınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Tik Tok’tan Nasıl Para Kazanılır?

Dropshipping tam olarak nasıl işliyor?

Dropshipping (2)
Dropshipping

Bu iş sisteminin 3 modeli bulunuyor. Tedarikçi, üretici ve perakendeci olarak ön plana çıkarılan çalışmalar bulunuyor. Tedarikçi ürünü üretir, sağlar ya da bulur. Ardından stok kaydı tutar. Perakendeci adına müşterilere ürünleri gönderir. Sonra da kusurlu ürünlerin değişimini sağlar ve ardından tedarikleri yeniler.

Tedarikçi firmalar satılmayan ürünler ile ilgili olarak da pek çok kişi için beklentilerin tamamına cevap verebilir. Bu işin aşamalarında yer alan şeyler biraz daha bilinçli bir satış üzerine kuruludur. Yani son aşamada örneğin, müşterinin doğrudan size ulaştığı bir çalışma mantığına ulaşmış olursunuz.

Karlı bir iş modeli olan bu çalışma için dikkat etmeniz gereken şey, işletme sahiplerine nakliye ve üretim masrafları üzerinden dokunuş sağlamanız olacaktır. Doğru tedarikçi ve araçlar ile hiç vakit kaybetmeden kar elde edebilirsiniz. Yeter ki ürün geri gelmesin ve sorunsuz olsun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Backlink Satarak Para Kazanmak

Son dönemlerde bu ürünün neden bu kadar rağbet gördüğünü söyleyecek olursak, riski düşük bir ürün modeli olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir : Al Sat İle Para Kazanmak

Maliyet açısından da keyifli ve etkin bir rol oynayan bu çalışma, ürünler için ödeme yapıyorsunuz ve size de müşteriler ödeme yapıyor. Biraz sermaye isteyen bir iş planıdır.

Konuyla ilgili çalışmalar yapan bir video: