Online Oyun Oynayarak Ek Gelir Elde Etmek

0
45
internetten-oyun-oyna-para-kazan
teknobilim-adami-oyun-oyna-para-kazan

Online Oyun Oynayarak Nasıl Ek Gelir Elde Edilir ?

Son dönemde gençlerin gözdesi online oyunlar oldu. Gelişen oyun sektörü ile online oyun oynayarak ek gelir elde etmek mümkün hale geldi. Gençlerin odalarından çıkmadan oyun oynadıkları bu dönemde bundan para kazanabilecek olması olumlu bir gelişmedir. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak bu soruyu yanıtladık.

Oyun oynayarak para kazanılır mı?

Evet, bu mümkündür. Düzenli gelir yöntemlerini yazımızda paylaştık.

E Sports nedir?

Elektronik spordur. Bilgisayar oyunlarının bazıları buna örnektir.

Siz de online oyunlara meraklıysanız yapacağınız tek şey oynadığınız oyunda kendinizi geliştirmek. Oyun karakterinizi yükseltmek, sürekli pratik yapmak sizi geliştirecektir. Elde ettiğiniz tecrübeler ile karakterizini en üst seviyelere çıkarabilirsiniz.

e-spor-para-kazan
e-spor-oyun-oyna-para-kazan

Kendinizi geliştirdikçe online olarak yapılan turnuvalara katılarak siz de para kazanabilirsiniz. Online turnuvalar tüm dünyadaki oyuncuların katılabildiği ortak yarışma gibi düzenlenen oyunlardır. Elinizden geldiğince bu turnuvaları kaçırmayın. Online oyun oynayarak ek gelir elde etmek bu turnuvalar ile mümkün. Oyun konusunda online chat odalarına katılarak daha fazla şey öğrenebilir. Oyunla ilgili ipuçlarını bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Dropshipping Nedir? Dropshipping yaparak nasıl para kazanılır?

E-Sports Nedir?

e-spor
online-oyun-oyna | para-kazandıran-e-spor-nedir

Online oyun oynamak artık bir spor olarak kabul ediliyor. Yanlış duymadınız artık odasından çıkmayan çocuğunuz eğer turnuvalara kazanıp dereceler alıyor ise artık bir e-sporcu. E-sports müsabakaları artık ülkemizde de düzenleniyor. Yapılan bu turnuvalar televizyon kanallarının spor köşelerinde bile kendine yer buluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ücretsiz Bayilik Veren Franchise Firmaları - 2020

Bu sektör geleceği parlak ve gittikçe büyüyücek bir potansiyele sahip olarak görülüyor. Bu oyunlar büyük salonlarda yapılıyor. Maçlara binlerce online oyun tutkunu katılıyor. Canlı yayınla özellikle youtube üzerinden bu müsabakalar yayınlanıyor.

Genç nesil için bu yayınları takip etmek çok popüler. Online oyun oynayarak ek gelir elde etmek e-sports maçları ile düzenli bir gelir haline bile gelebilir. Bunun örneklerini verecek olursak 2011 yılında düzenlene Valve’nin DOTA 2 turnuvasında kazanan oyuncular bir milyon dolar kazandı. Yanlış duymadınız 1 milyon dolar! 2011 North American Star League Starcraft 2 2011 turnuvasını kazanan ekipteki üyelere ise 100,000 dolar verildi.

internetten-oyun-oyna | para-kazan

Kazanılan bu paralar ile online oyun oynamamak için hiç bir neden kalmıyor. Bu turnuvalara katılabilmek için bir ekip kurmanız şart. Ülkemizde özellikle özel üniversitelerin bünyesinde kurulan e-sports takımları var. Eğer üniversitedeyseniz okunuzda bu takımların olup olmadığını araştırın.

Üniversiteye hazırlanıyorsanız e-sports kulüleri olan üniversiteleri tercih edin. Öğrencilik döneminizde online oyun oynayarak ek gelir elde etmek size çok yararlı olacaktır. Ülkemizde bu e-sport yeni gelişen bir alan olduğu için online oyun oynayıp ek gelir elde eden kişi sayısı azdır. Burada önemli olan yetenekli ve azimli olmaktır. Bir online oyunu ne kadar fazla oynarsanız o kadar fazla tecrübe kazanırsınız. Bu da katılacağınız online oyun turnuvalarında kazanma şansınızı arttıracaktır.

online-oyun oyna
internetten-para-kazan | online-oyun oyna

Online Oyun İçinde Sanal Eşya Satışı İle Gelir Elde Etmek

Online oyunda eşya satışı ile gelir elde etmek bu dünyanın en eski para yöntemidir diyebiliriz. Yıllarca emek verip geliştirdiğiniz oyun karakterine ait altın ve diğer oyun içi değerli sayılan eşyaları satabilirsiniz. Bu satış oyunun sayfasından gerçekleşir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Genç Girişimcilikten Nasıl Yararlanılır? Şartları Nelerdir?
İlginizi Çekebilir : İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır?

Profesyonelce geliştirdiğiniz oyun karakteri ya da geldiğiniz seviyeyi satabilirsiniz. Böylece online oyun oynayarak para kazanmak konusunda en eski yöntemi kullanarak başarıya ulaşırsınız. Eski her zaman daha garantidir. Turnuvalara katılıp milyonlarca kişi arasından kazanma şansınız, oyun için satışlardan gelir elde etme şansınızdan daha düşüktür. Online oyun oynayarak kazandığınız bu parayı PayPal uygulaması aracılığıyla nakite çevirebilirsiniz.

oyun-oyna-para-kazan
internetten-online-para-kazan

Dikkat etmeniz gereken bir konu ise bu ödemelerden oyunun kendine bir pay almasıdır. Oyun elde ettiğiniz her satıştan bir dolar alır. Ayrıca PayPal ile nakte çevirdiğiniz her kazançtan %15 komisyon alır. Bu oyun şirketleri için çok karlı bir uygulama oldu.  Başta oyun içinde altın ve sanal eşya satışı uygun görülmese de daha sonra şirketler oyuncu kaybetmemek için satışa izin verip komisyon alma yoluna gittiler. Bu konusu gelen şirket ise Blizzard’dır.

Youtube İle Oyun Videolarınızı Paylaşın

Online oyun oynayarak ek gelir elde etmek için izlenecek bir diğer yol ise oyunlarınızı paylaşacağınız bir YouTube kanalı açmaktır. Evde Çalışarak İş İmkanı yazımda bahsettim Çok iyi oynadığınız ve artık her konuda tecrübe kazandığınız oyunları bilgisayarınızdan oynarken kaydedin.

internetten-e-spor-para-kazan
oyun-oyna-para-kazan

Windows+G kısa yolu ile oyunlarınızın ekran videolarını kaydedebilirsiniz. Daha sonra bu oyunlarda neyin nasıl yapıldığını anlatan ses kayıtları ile birleştirdiğinizde videonuz yüklemeye hazır hale gelecektir. YouTube kanalınıza videoyu yükleyin.

Videolarınız izlendikçe reklamlardan para kazanabilirsiniz. Unutmayın YouTube, online oyun oynayarak ek gelir elde etmek için en son yaptığı düzenleme ile reklamlardan gelir elde edebilmek için en az 1000 abone olması gerektiği şartını getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz