Hosting Nedir? Ne İşe Yarar?

0
32

Bir web sitesi kullanıcısıysanız veya merakınız varsa ve kurmak istiyorsanız ihtiyaç duyacağınız şey Hosting olacaktır . Bir telefon düşünün. İçerisinde bilgilerinizin yedeklenmesi için bir hafızaya gerek duyulacaktır. Sizi kurtaracak olan hafızalı telefon neise tercihinizi de ona göre yapacaksınız. Bu doğrultuda bir siteniz var ise tıpkı telefondaki gibi yapacağınız işlemler için hafıza niteliği gören Hosting satın alınacaktır. Aynı zamanda başka bir örnek ile açıklayacak olursak ev inşa etmek için gerekli olan en temel şey arsadır. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibimizce bu konuyu ele aldık.

Hosting nasıl alınır?

Herhangi bir hosting sağlayıcısı firmadan ücret karşılığı satın alabilirsiniz.

Hosting nasıl kullanılır?

Yazımızda bununla alakalı açıklamada bulunduk.

Arsa olduğu takdirde evi istediğiniz şekilde dizayn edebilirsiniz. Web sitesi kurmak için de bir alan adı gereklidir ve daha sonrasında da Hosting.

İlginizi Çekebilir : WordPress Subdomain Nasıl Eklenir?

Bu işlem satın alma ile gerçekleştirilmektedir. Yapacağınız işlemin temel yapı taşı olduğundan kullanacağınız alana göre satın alımı gerçekleştirmeniz ve ücretine razı geldiğiniz bir seçeneği tercih etmeniz gerekecektir. Peki Hosting nasıl alınır diye soracak olursak aşağıdaki açıklamaları gözden geçirmemiz gerekecek.

Hosting Nasıl Alınır

Bilgisayarınızın google arama çubuğuna Hosting nasıl alınır yazdığınızda da bulacağınız tüm yanıtlar şimdi paylaşacağımız bilgilerde. Öncelikle arama motorunuza hosting satın alma yazarak taratma işlemi gerçekleştiririz. Böylece önümüze çeşitlilik birden fazla çıkacak fazla imkanlar sunulacaktır. İnternet ortamından satın almanız gerekir aksi takdirde pazardan yada marketten satın alınabilecek bir obje değildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   VPN Nedir? Nasıl Çalışır? Ne İşe Yarar? VPN Protokolleri 2020

Karşınıza çıkacak alternatiflerden hangisini seçmek istediğiniz tamamen sizin tercihinize kalmıştır. Güvenilirliğinden emin olduğunuz bir siteyi seçmek sizin yararınıza olacaktır. Satın alımı  gerçekleştireceğiniz siteye giriş yaptıktan sonra işlemlerinizi rahat olarak gerçekleştirebilmek adına sizden üyelik talep edebilirler.

Üyeliğinizi gerçekleştirdiğiniz takdirde şahsınıza özel hesabınız bulunacak ve işlemlerden özel olarak hizmet alma imkanına sahip olacaksınız.

Kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra öncelikli olarak kullanmak istediğiniz para birimini düzenlemeniz gerekmektedir. Aksi bir durumda yatıracağınız para birimi sizin yatırmak istediğinizden otomatikman farklı çıkabilir. Bu durumlarla karşılaşmamak adına düzenlemeleri en başta yapmak gerekir.

Site İçerisinde Hosting Kullanımı

Hosting almak İçin girdiğiniz sitenin içerisinde kolaylıkla en belirgin köşede belirtilmiş adını görebilirsiniz. Bu yere giriş yaptığınızda karşınıza birden fazla alternatif sunmaktadırlar. Seçmek istediğiniz ve size uygun olan opsiyonu tercih etmelisiniz. Karşınıza aylık paketler halinde belirli bir ücrete tabii tutulmuş paketler çıkacaktır.

Bu paketlerin meblağları oldukça uygundur. Özellikle indirimlerden de faydalanarak dilediğiniz paketi alma şansına sahipsiniz. Eğer bu işte yeni iseniz sitenin sizin özelliklerinize uygun başlangıç paketlerinden sunması yararınıza olacaktır. Hem cep dostu hem de işinizi görmesi açısından yeterli alana sahiptir.

Paketler içerisinde web sitesi, e posta, trafik , ram, ssd disk alanı ve care cpu bulunmaktadır. Başlangıç paketinde bu içerikler sınırlı sayıda iken diğer paketlerde sınırsız sayıda bulunmaktadır. İlerleyen zamanlarda web sayfanızı büyütürseniz artan ihtiyaçlardan dolayı başlangıç yerine sınırsız paketleri tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kivihost ile Alan Adı (Domain) En uygun Fiyatlara

Almak istediğiniz hizmet kalitesine göre fiyatlar arttıkça özelliklerde de artış yaşanmaktadır. Anlayacağınız her keseye uygun alternatifler bulunmaktadır. Satın al butonuna tıkladığınız andan itibaren satın alım işlemlerine başlamış bulunmaktasınız.

Burada karşınıza aylık olarak kaç ay kullanmak istediğiniz sorulur. Tercihinize göre yönlendirme yapabilirsiniz fakat kullanıcılar genellikle daha iyi tutunabilmek adına on iki ayı tercih etmektedir. Bir yıl bu süre için oldukça yeterli bir zaman olacaktır.

Satın Alım Süreci

Ay tercihi tamamlandıktan sonra karşımıza  Windows ve Linux olmak üzere iki opsiyon bulunur.Bu opsiyonlardan Linuxi seçmeniz gerekmektedir. Çünkü cpanel en iyi bu işletim sistemi ile çalışmakta ve memnuniyet yaratmaktadır.

Daha sonrasında oluşturacağınız web sitenize bir isim vermeniz gerekmektedir. Bunun için de bir meblağ ödenir. Vereceğiniz isme Domain adı verilmektedir. Daha sonra ödemeniz gereken toplam ücret çıkartılır. Böylelikle ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Cpanel Kullanımı

Ödeme işleminizi dilerseniz herhangi bir kredi kartı ya da hesap kartı ile tamamlayabilirsiniz. Böylece bu adımların tamamından sonra ödemeniz gerçekleşmiş bulunur. Geriye kalan tek şey web adresinizi kurarak dilediğiniz işlemleri yapabilmektir. Bu bağlamda sizlere hosting nasıl alınır adı altında detaylı açıklamalarda bulunduk.

Anlaşıldığı üzere bilgisayarınızı kullanmayı bildiğiniz halde ve internetinizin olması dahilinde kolaylıkla bir web sitesi kurabilme imkanına sahipsiniz. Ücretleride oldukça uygun. Cep dostu olduğundan ve hızından dolayı da tercih sayısı fazladır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz