Basit Ve Profesyonel Tasarım Oluşturmak – Ücretsiz Tasarım Sitesi: Canva

0
28
profesyonel-tasarim-olusturmak
profesyonel tasarim olusturmak

Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak bugün sizler için dünyanın her yerinde gerek iş tabanlı gerek eğitim için kullanılan bir tasarım sitesini tanıtacağız. Aklınıza gelen tüm tasarımlar için Canva’da profesyonel tasarım oluşturmak çok kolay. Canva nasıl kullanılır? Canva’da ne tarz tasarımlar oluşturabiliriz? Gelin görelim.

Bu sitede ne tasarlayabilirim?

Aklınıza gelen tüm tasarımları veya kendi ölçülerinizle dilediğiniz tasarımı oluşturabilirsiniz

Bu sitede reklam veya ücret ödeme sıkıntıları var mı?

Bu site arayüzünde reklam bulunmamakta. Site kesinlikle sizi ücret ödemeye de zorlamıyor. Dilerseniz ücretli içerikleri filigranlı bir şekilde de kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   15 Avrasya Ülkesi Türkiye'ye Geliyor

Canva temelinde ne sitesidir?

 Canva dünyaca ünlü web tabanlı bir tasarım uygulamasıdır. Kullanım kolaylığı, çeşitli hazır şablonlar, kullanılabilir binlerce bileşen bakımından alanında ilk sıralardadır. Bu uygulamayla gerek iş için tasarımlar oluşturabileceğimiz gibi üniversitelerde de eğitim amaçlı kullanılmakta.

Canva’yı ne tür profesyonel tasarım oluşturmak için kullanabiliriz?

Canva’da günlük hayatınızda ve iş hayatınızda kullanabileceğiniz aklınıza gelen nerdeyse tüm tasarımları oluşturabilirsiniz. Birçok alanda size hazır şablonlar sunan platformu dilediğiniz ölçülerde dilediğiniz amaçta profesyonel tasarımlar oluşturmak içinde kullanabilirsiniz.

Oluşturabileceğimiz tasarımlardan bahsetmek gerekirse şunları örnekleyebiliriz; logo, reklam bandı, sosyal medya postu, banner, takvim, bilet, kartvizit, kitap kapağı vb. Bu tasarımlar gibi birçok tasarımı hazır ölçülerle ister hazır şablonları dilediğimiz gibi şekillendirip kullanalım istersek sıfırdan bir tuval açıp aklımızdaki eseri baştan yaratalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bitcoin ile kahve almak: Starbucks'tan yeni gelişme!
İlginizi Çekebilir: Photoshopta öğrenmeniz gereken 5 adım

Canva nasıl kullanılır?

Yapmanız gereken verdiğimiz linkten siteye girip kaydolmanız. Kaydolduktan sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Karşınıza çıkan arayüzün sol üst tarafından tasarım aratarak veya özel ölçü seçerek bir tuval açabilirsiniz.

profesyonel-tasarim-olusturmak
profesyonel tasarım oluşturmak

Tuval açtıktan sonra sol tarafta şablonları, fotoğrafları, bileşenleri yönetebileceğimiz bir paneli görebiliyoruz. Üst taraftaki araçlarımız ise bir bileşenin saydamlığını, sayfa üzerindeki konumunu, rengini gibi birçok özelliği değiştirebileceğimiz araç paneli durmakta. Yani bir profesyonel tasarım oluşturmak bu araçlarla gerçekten kolay. En son aklımızdaki ilhamı tuvale döküp tasarımımızı sonlandırdıktan sonra sağ üst köşeden indir deyip dilediğimiz formatta tasarımımızı indirebiliyoruz.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz