Youtube İçin En İyi Kameralar

5
81
Youtube-İçin-En-İyi-Kameralar
Youtube-İçin-En-İyi-Kameralar

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi. Bügün Youtube İçin En iyi Kameraları Anlattım. 

Hayatımızın neredeyse her gününü sosyal medya yada video platformlarında geçiriyoruz. Hal böyle olunca içerik yöneticileri kendi izleyicilerine kaliteli videolar çekmek için hem de daha büyük işler yapmak için kamera alıyorlar. Hal böyle olunca bizde elimizden geldikçe sizlere bu büyük piyasada youtubede işinize yarayacak kameraları ele aldık. 

içindekiler

Youtube İçin En İyi Kameralar Nelerdir? 

Youtuberlerin en çok kullandığı ve beğendiği kamera Sony A6600 olarak ön plana çıkıyor. Sebebi diğer kameralara göre fiyat ve performans açısından kaliteli olduğundan kaynaklıdır.

Aklınızdan en iyi kamera Sony mi acaba dediğinizi duyarım evet bu doğru tahmin. Sony dışındaki kalanlar ise fiyat ve performans açısından listedeki diğer kameraları oluşturuyor. 

en-iyi-kameralar-nelerdir-
Youtube-İçin-En-İyi-Kameralar-Nelerdir?
İlginizi Çekebilir: Google AdWords Nedir Nasıl Kullanılır?

 

Sony A6600 Kamera

Bu model fiyat ve performans açısından en çok beğenilen ve kullanılan kamera olarak bilinmekte. Sony A6600 en az kullanıcılar tarafından şikayet alan kameradır. Ayrıca bu kameranın 5 eksenli dahili görüntü sabitleme sistemi ve 24.2 mega piksel bir çözünürlüğe sabit. 

en-iyi-kameralar-nelerdir
Sony-A6600

Canon EOS 70D Digital SLR Camera

Bu model ise Youtube da video içeriği üreticilerinin en çok kullandığı makinelerden biridir. Bununla beraber bu kamerada da kullanıcı şikayetleri sadece kameranın odaklanma sorununun olduğunu iddia etmekte. Canonun EOS 70D digital SLR 20 mp görüntü netliğine sahip efsane bir kamerasıdır. 

en-iyi-kameralar-nelerdir
Canon-EOS-70D

Sony Cyber-shot DSC-RX100 IV Kamera

Sony Cyber-shot DSC-RX100 VI Genellikle Şehir dışına seyahat eden içerik üreticileri kullanmakta. Bu kameranın fiyat, performans ve kolaylıkla taşınabilirlik açısından önemli bir özelliğe sahip. Sony böyle bir kamera piyasaya sürmesinin sebebi video çekenlere daha kaliteli içerikler çekebilmeleri için yapmıştır. 

en-iyi-kameralar-nelerdir
Sony-Cyber-shot-DSC-RX100-VI

Canon EOS 80D Digital SLR Kamera 

Bu model Canon’nun yüksek çözünürlüğe sahip olan kameralarından birisi olarak bilinmektedir. Kameranın listemizdeki diğer kameralara göre görüntü kalitesi oldukça yüksektir. Ayrıca bu kamera neredeyse diğer kameralara oranla kat ve kat daha fazla maliyetli bir kameradır. Genellikle profesyonel içerik yöneticileri tarafından sıklık ile kullanılmaktadır. Kullanıcı yorumlarında olumlu yorum alan bir makinedir. 

en-iyi-kameralar-nelerdir
Canon-EOS-80D-Digital-SLR

En İyi Youtube Kamerası Nasıl Seçilir? 

Vlogger olaylarına başlarken ilk başlarda ekipmanlardan olan kamera seçimi tam bir zorluk olarak görülse de çok önemli konulardan biridir. Günümüzde pek çok üretici ürünlerini fiyat performans açısından beğenimize sunmakta. Kameranızı seçerken hal böyle olunca dikkat edilmesi gereken bir durum haline gelmekte. Bir kamera seçeceğiniz zaman kendinize şu soruyu sormakta fayda var ben bu kamerayı ne tür de bir çekimlerde kullanacağım sorusu olmasını lazım. Eğer hareketli videolar çekecekseniz eğer odaklama ve sabitleme yönü daha güçlü kameralar almalısınız. Aynı şekilde yine bir kamera alırken dikkat edilmesi gereken önemli bir kural Görüntü kalitesidir. Sizin için olmazsa olmaz bir önemli özelliktir. 

Telefon İle Youtube Videosu Üretebilir Miyiz? 

Kullanıcıların diğer bir merak ettiği konu ise telefon ile Youtube için video üretmek mümkün mü sorusu en çok merak edilen konulardan birisi. Aslına bakarsanız video çekmek mümkün burada kamera seçerken dikkat ettiğimiz gibi telefon alırken HD kalitesine, hareketli videolarda görüntü kalitesinin sabitlemesine ve odaklamasına bakmak gerekir. İhtiyacınıza göre bir telefon aldıktan sonra rahatlıkla video içerik üretebilirsiniz. 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows 10 yakında Paint 3D kullanmanız için sizi zorlamayı durduracak

 

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz