Sabiha Gökçen Havalimanı Yeniden Uçuşlara Hazır

0
19
sabiha-gokcen-havalimani1-min (2)

Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak bugün sizler için COVID-19 döneminde havalimanlarındaki yeni kuralları derledik.

COVID-19 salgını nedeniyle, Türkiye’de de birçok ülkede olduğu gibi yurt içi ve yurt dışı uçuşlar geçici süreliğine kapatılmıştı. Fakat normalleşme dönemine girmemiz ile beraber, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı da diğer havalimanları gibi Mayıs sonunda kapılarını açmaya hazırlanıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı, bu süre zarfında uçuş operasyonlarına ara vermesinin ardından yoğun bir hazırlık dönemini geride bıraktı.

Havalimanlarında Uçuşlar Ne Zaman Başlayacak?

28 Mayıs itibariyle, yurt içi uçuşları başlayacak.

Yurt dışı uçuşlar ne zaman başlayacak?

Alınan kararlar neticesinde, yurt dışı merkezli uçuşların sınırlı olarak 12 Haziran'da başlaması planlanıyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Yoğun Dezenfekte Süreci

sabiha-gokcen-havalimani
sabiha-gokcen-havalimani

Tesis bakımlarının ve uçuş pistlerinin yeniden düzenlenmesi ile, havalimanı faaliyete tekrardan başlamak için hazır duruma geldi. COVID-19 salgınının hala bir aşısının bulunamaması ve riskin devam etmesine karşın, havalimanında sosyal mesafeye uygun yepyeni bir sistem inşa edildi. Havacılık sektöründe yepyeni bir dönemin başlayacağının mesajları, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki düzenlemeler ile net bir biçimde verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En Güzel Erkek İsimleri

Sabiha Gökçen Havalimanı, 28 Mart 2020 tarihinde uçuşlarına geçici süreliğine ara vermişti. Bu süre zarfında, havalimanında iç ve dış uçuşlar için birçok düzenleme sil baştan yapıldı. Sosyal mesafenin sağlanması adına yoğun bir çabanın harcandığı havalimanında, hijyen artık en önemli konu başlığı olacak. Pandemi Sertifikası için de hazırlıklarını tamamlayan havalimanında, uçuşların tekrar başlaması ile beraber hiçbir yolcu ve misafir içeri maskesiz alınmayacak. Yolcuları uğurlamak için havalimanına gelen bireyler, terminal binasına giremeyecek.

Uçak içerisine de artık eşya kısıtlaması geliyor. Uçakta, sadece bebek bakım malzemeleri, laptop ve kişisel bilgisayar ile el çantaları alınacak. Kolonya, dezenfektan ve benzeri sıvılar ise 100 ml altında olması kaidesiyle uçağa alınabilecek.

İlginizi Çekebilir: Andy Serkis’ten COVID-19 Farkındalığı

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Çin Aşısı Yarın Sabah Türkiye'de Olacak

Check-in işlemlerini yapacak olan yolcuların, sosyal mesafeye göre hareket etmesi de zorunlu kılınacak bir diğer etken olarak bildirildi. Özellikle el dezenfektanları konusunda, Sabiha Gökçen Havalimanı çok daha hassas bir işleyişe sahip olacak. Bu bağlamda pandemi sürecinin en kısa sürede atlatılabilmesi adına yoğun bir çaba harcanacak. Havalimanının iç ve dış kısımlarında, bulaşım riski bu önlemler sayesinde en alt seviyelere indirgenecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz