Vizyon Nedir?

0
25

Vizyon nedir? Vizyon nasıl bir şekilde karşımıza çıkar? Aslında hayatımızda bu duruma dair pek çok şey görüyoruz. Bu aşamalar da tamamen bize dair bir yenilik getiriyor. Peki ama nasıl bir şekilde ilerliyor bu durum? Gelin hepsini inceleyelim ve ön plana çıkarmaya devam edelim. Burada da aşama aşama büyüyen ve organize edilen her türlü seçeneği kullanmaya başlayalım. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu konuyu ele aldık.

Vizyon Nedir?

Bir insanın geleceğe dair kendini gördüğü yer diyebiliriz. Bu konuyu derinlemesine ele alıyoruz. Sitemizden hepsine göz atabilirsiniz.

Nasıl Vizyonlu Olunur?

Aslında bunun net bir tanımı ya da anlamı yok. Yapılacak olan şey biraz daha sistemsel ilerlemek. Sitemizde bilgiye daha net ulaşabilirsiniz.

Vizyonlu Olmanın Şartı?

Bunun şartına değinmeden önce vizyona dair kuralların ve hayatın beklentilerini en iyi şekilde görmek lazım. Sitemizde detaylar sizi bekliyor.

Vizyonun birçok tanımı var ancak biz onu basitçe “Gelecek Resmi” olarak tanımlıyoruz. Çünkü bunu yaparken hayatımızda yer alan pek çok detayı ve hedefi ön plana çıkarmış oluyoruz. Vizyon sahibi olmayı ise gelecekle ilgili net bir resme sahip olma anlamında kullanıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En İyi 10 Yatırım İş Fikirleri
vizyon-nedir

Gelecek resmi dendiğinde beraberinde hayal kurma çağrışır. Ancak bir vizyon ile hayal arasında fark, vizyonun temel yeterliliklerden hareket ederek, değerler bütünü içinde gelecekte ulaşılmak istenen yer olması, hayalin ise mevcut durumla bir bağlantısı olmadan gelecek için bir görüntü olmasıdır. Vizyon kendimizi gelecekte gördüğümüz yer, hayal ise gelecekte kendimizi orada görmesek, orada olma olasılığımız olmasa da olmak istediğimiz yerdir.

İlginizi Çekebilir : 2020’de Vizyona Girecek En İyi 5 Film

Vizyonlu olmak nedir?

vizyonlu-olmak-nedir

Hayal ile arasında oldukça geniş bir bağ olan vizyon için söyleyecek şey de çok fazla. Peki ama nedir bu duruma dair gelişimler ve beklentiler? Gelin biraz da buna bakalım. Bildiğiniz gibi aile, kişisel ve iş yaşamına dair ortaya çıkarılan her türlü seçeneği kendi içinde kullanmak gerekiyor.

Kendimizi 10 sene sonra nerede görmek istiyor isek o bizim vizyonumuzdur örneğin. Keza 15 sene, 5 sene ve 20 sene sonra da aynı şekilde ilerleme sağlamamız gerekir. Bunların hepsini birer vizyon olarak görebilir ve detaylı olarak inceleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ücretsiz Bayilik Veren Franchise Firmaları - 2020

Bu soruların cevapları ne kadar belirli ise, gelecek ile ilgili çizdiğiniz tablo ne kadar netse bunları yaşama ihtimaliniz o kadar yüksek olacaktır. Tablodaki belirsizlikler ne kadar fazla ise ifade ettiğiniz şey bir vizyon değil, bir hayal olacak. Böylece ne beş yıl sonra ne de on yıl sonra istediklerinizin gerçekleşmesi size bağlı olmayacak.

Bu yüzden vizyonlu olmak aslında insanın geleceğe dair planlarının olması ve bu duruma dair de farklı bir yaklaşımın yaratılması sürecini oluşturuyor. Herkes için farkında olarak ve ilerleyerek güncel bir hizmet üreten sitemiz, sizlere de çözüm sunuyor. Aşama aşama yenilenen ve pek çok kişiye dokunan bu süreçler, hepimiz için bir beklenti ve süreç organize ediyor.

Vizyon bize ne anlatıyor?

vizyon-nedir

Algıda seçicilik, gelecek ile ilgili net tablolara sahip olduğumuzda bize istediğimiz geleceğe ulaşma, kaynakları görme ve değerlendirme konusunda fırsatlar sunacaktır. Bir vizyonumuz yoksa, fırsatlar ve kaynaklar biz onları fark etmeden geçip gidecektir.

Bu yüzden vizyon konusunda merak ettiğimiz ve karşımıza çıkan bütün beklentiler bizler için de önemli olacaktır. Bu konuya dair yapılacak bütün seçenekler ve farklı yaklaşımlar hepimizi ön plana çıkarıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz