e-Devlet şifresi Nasıl Alınır? 2020

0
54
e-devlet şifresi

Merhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri, bugünkü yazımızda son günlerde artık devlete bağlı çoğu hatta neredeyse tüm işlerimizi kolaylıkla yapabildiğimiz ve hizmetimize sunulan e-devlet üzerine konuşacağız. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu konuyu ele aldık.

E devlet şifresi nasıl alınır?

PTT'lerden alabilirsiniz.

E-devlet ne işe yarar?

Tüm devletle alakalı işlerinizi yapmanızı sağlar.

Tüm kurumsal işlerinizi halledebileceğiniz ve devletimiz tarafından bize sağlanan bu kolaylık için giriş sağlamak tahmin ettiğinizden daha kolay. Adeta bir sosyal medya platformuna kayıt olur gibi kayıt olup hesabınız daha doğrusu kimliğiniz üzerinden işlerinizi halledebilirsiniz.

Şimdi Devlet hizmetlerinden faydalanmak ya da e-Devlet üzerinden işlem yapabilmek için sahip olmanız gereken e-Devlet şifresini kolayca nasıl alacağınıza geçelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Youtube Premium İptal Etme İslemi Nasil Yapilir

e-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

e-devlet şifresi
e-devlet-sifresi-nasil-alinir

Aslında bundan 12 sene önce yani 2008 yılında tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kullanımına sunulan e-Devlet ya da resmi ismiyle e-Devlet Kapısı geçtiğimiz 4 5 sene içerisinde geçirdiği evrim ve aldığı güncellemeler ile her şeyi halledebildiğimiz bir sistem haline geldi.

Sahip olduğunuz Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile giriş yapabiliyorsunuz.Vatandaşların kullanımına sunulduğu günden beri altyapısını geliştirmeye devam eden sistemi kullanmak için mutlaka e-Devlet şifresi sahibi olmalısınız.

Çoğu Devlet hizmetlerinden online olarak bilgisayarınız ya da telefonunuzdan faydalanmanızı sağlayan sisteme giriş için gerekli e-Devlet şifresini ilk seferde kendiniz belirleyemiyorsunuz. İlk kez alınacağı zaman internet üzerinden alınamıyor.

Eğer daha önce bir e-Devlet şifresi almadıysanız, sizlere hazırladığımız bu rehberde şifrenizi alıp işlem yapmaya başlayacağınız aşamaya geçmeyi göstereceğim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Paylaşıma Yeni Konum Ekleme Detaylı Anlatım

Sistem üzerinden online olarak devlet hizmetlerinden yararlanmak isteyenlerin e-Devlet şifresini almak için ilk şart olarak haliyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekiyor. Ardından 15 yaşını doldurmuş olmak zorundasınız.

15 yaşını doldurmuş her T.C. vatandaşı üzerinde kimlik numarası ve fotoğrafının bulunduğu nüfus cüzdanı, pasaport, evlilik cüzdanı, ehliyet gibi bir kimlik kartı ile kolayca e-Devlet şifresi alabilir.

Yukarıda anlattığımız adımlardan sonra kolaylıkla kurumsal işlerinizi halledebilirsiniz. Rehberimizin sonuna geldik. Ülkemizin zor durumlardan geçtiği son günlerde #evdekal etiketi ile devlet büyüklerimiz ve halkın birbirine tavsiyesi üzerine evde kalıyoruz. Evde kaldığımız günlerde yapacak aktiviteler için sitemizde yayınladığımız rehberlere göz atmayı unutmayın.

Rehberlerimiz:

Karantina Varken Evde Kalırken Oynayabileceğiniz Oyunlar

Tarihte En Fazla İzlenen 3 Film!

Karantina Varken İzlenecek Filmler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz