Tarihte En Fazla İzlenen 3 Film!

0
35
En Fazla İzlenen 10 Film

Merhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri, bugünkü yazımızda karantina günlerinde evlerinde sıkılanlar için tarihte en fazla izlenen 3 film hangileri bunları araştırıp sizler için listeledik.

Karantinada vakit nasıl geçer?

Bilgisayar oynamak, film izlemek, kitap okumakla vakit geçirmeyi deneyebilirsiniz.

En fazla izlenen film nedir?

Avatar filmidir.

Star Wars Filmi ilk Ne zaman Vizyona çıktı ?

Star Wars filminin 2015 senesinde çıkışını yaptığını duyurmuştu.

Son günlerde tüm dünyayı ve ülkemizi de saran ve ölümlere neden olan corona virüs hepimizi evlere kapatmış durumda. Önlem olarak yetkililer özellikle 65 yaş üstü olmak üzere vatandaşların evlerinde kalmalarını önerdi. Hatta yurt genelinde rahatça gezmeleri ve tepki çekmeleri üzerine yapılan bir duyuru ile 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması yasaklandı.

Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız yazılarda sizlere şu an evlerimizden çıkmadığımız günlerde evinizde yapabileceğiniz aktivitelerden bahsetmiştik. Bunlara şuradan ulaşabilirsiniz;

İlginizi Çekebilir : Karantina Varken Evde Kalırken Oynayabileceğiniz Oyunlar


Bugün ise sizlere dünya tarihinde gelmiş geçmiş tüm filmler arasında en fazla izlenen 3 film neler bunu sunacağım sunacağım. Bunları IMDB puanları, gişede eldi ettikleri gelirler, genel maliyeti ve tabii ki izlenme sayısına göre inceleyeceğiz. İzleyeceğiniz filmlerin puanlarını görmek için bizim yaptığımız gibi Imdb kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Türkiye'nin "Amiral Gemisi" Milli Yazılımla Donatılıyor
En Fazla İzlenen 10 Film
en-fazla-izlenen-10-film

En Fazla İzlenen 3 Film:

1- Avatar (2009)

avatar
avatar

 

Listemizin başında bulunan bu efsanevi filmin hikâyesi 22. yüzyılda, Pandora adlı bir yerde geçiyor. Bir gaz devinin yörüngesinde dönen Pandora, 3-4 metre uzunluğunda, mavi insansı görünümlü, kabile kültürünü benimsemiş, saldırıya uğramadıkları sürece barışçıl olan Na’vi halkına ev sahipliği yapmaktadır.

İnsanlar, Pandora’nın havasını soluyamadıkları için, sinirsel bağlantı aracılığıyla kontrol edilebilen insan ve Na’vi karışımı Avatarlar üretirler. Spoilera girmemek için devam etmiyorum ancak olaylar bu evrende bu karakterler ve topluluklar arasında devam ediyor. Filmin bütçesi ve ilk haftada yaptığı hasılat şöyle;

Açılış Haftası: $77,025,481

Bütçe: $237,000,000

2- Titanic (1997)

titanic
titanic

Listemizin ikinci sırasında bulunan DiCaprio’nun başrolünde yer aldığı efsane film 1997 yapımı Titanic bulunuyor. Filmin çıkış konusu dünya tarihinde gerçekleşmiş olna Titanic adlı geminin batması ile gerçekleşen ”Titanik Faciası” olayından çıkmıştır.

İlginizi Çekebilir : Karantina Varken İzlenecek Filmler

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bu Sefer De Mısır Korona Virüsü İle Uğraşıyor!

Bu ‘Düşler Gemisi’ nin yolcuları arasında Avrupa`da birkaç yıl geçirdikten sonra Amerika’ya dönmekte olan, Jack adlı genç bir ressam ile nişanlısı ve annesiyle Philadelphia`ya giden Rose adlı genç bir kız da vardır.

Yine spoilera girmemek için burada bırakıyorum ve sizleri filmi izlemeye davet ediyorum. Filmin bütçesi ve ilk haftada yaptığı hasılat şöyle;

Açılış Haftası: $28,638,131

Bütçe: $200,000,000

3- Star Wars: The Force Awakens (2015)

Star Wars: The Force Awakens

Listemizin 3. ve sonuncu sırasında yılların efsanesi ve yaklaşık 40 senedir hayatımızda olan Star Wars filminin 2015 senesinde çıkışını gerçekleştirmiş olan Star Wars: The Force Awakens bulunuyor.

İlginizi Çekebilir : Yapay Zeka Filmleri 2020

 

Bahsettiğim bu efsanevi seriye son filmlerde yeni katılan Rey ve Finn karakterlerinin çevresinde şekillenen, Karanlık Taraf olan İlk Düzen’den (First Order) kaçarak hayatta kalma ve droid BB-8’e verilen gizli görevi yerine getirme öyküsü, Güç’ün yeni sahibine seslenmesiyle de farklı bir boyut kazanıyor.

Baş karakter rollerinde oyuncular Daisy Ridley ve John Boyega’yı gördüğümüz filmde serinin fenomen karakterleri de geri dönüyor. Filmin bütçesi ve ilk haftada yaptığı hasılat şöyle;

Açılış Haftası: $247,966,675

Bütçe: $245,000,000

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz