Video Montajı Nasıl Yapılır?

0
38

Video montajı yapmak gelişen teknoloji ile birlikte hemen hemen herkesin uğraştığı aktivitelerden biri haline geldi. Sosyal medyada arkadaşlarıyla yaşadıklarını paylaşmak isteyenler, yaşadıkları anları ölümsüzleştirmek isteyenler, video paylaşım sitelerinde bu işten para kazanmak isteyen pek çok kişinin ihtiyaç duyacağı işlemlerden biri video montajı yapmaktır. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak bu konuyu ele aldık.

Video montajı nasıl yapılır?

Yazımızda bu konuyu detaylıca açıkladık.

Video veya fotoğraf çekmek için pek çok neden bulunmaktadır. Bu nedenler arasında tabi ki ilk sırada yer alan özel anları ölümsüzleştirme isteğidir. Mesela mezuniyet töreniniz var bu herkes için önemli bir andır ve bir ömür boyu hatırlanması gerekir. Böyle bir durumda çekilen fotoğraf ve videolar o anları sonsuza kadar hatırlanabilir kılacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Fotoğraflarınızın Parlaklık Değerini Nasıl Ayarlarsınız?

Çocuğunuzun ilk doğum günü, sünneti, ilk dişi, ilk adımları gibi birbirinden özel anları fotoğraflamak ve videoya almak isteyebilirsiniz. Farklı zamanlarda çektiğiniz bu özel anlara ait fotoğraf ve videoları birleştirerek saklamak isteyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : İki Fotoğraf Nasıl Birleştirilir?

İşte böyle durumlarda montaj yapabileceğiniz uygulamalar ve web siteleri yardımınıza koşar. Bir Video montajı yapmak için yapmanız gereken özelliklere sahip bir montaj uygulaması edinerek işe koyulmaktır.

video-montaji-nasil-yapilir

Video montajı nasıl ve  neler yapılır? Bir videoya ses eklemek, videoyu kesmek ya da başka videolarla birleştirmek, videolarda istenmeyen yerlere sansür koymak, aynı anda birden fazla video oynatabilmek, fotoğraflardan videolar oluşturmak gibi pek çok işlem video montajlamasıyla yapılabilir.

Videolarınızda montajlar yapabilmek için kullanabileceğiniz bir çok metodlar vardır. Ücretli veya ücretsiz uygulamalarda videolarınızı montajlayabildiğiniz gibi program kullanmadan da internet siteleri üzerinden de kolaylıkla video montajı yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Fotoğrafları 1 Dakikada Canlılaştırmak!

Video Montajı İle Neler Yapılabilir?

Video montajlama işlemi için kullanılabilecek uygulamalar arasında video grabber, Windows movie maker, final cut pro, virtualdab sayılabilir. Bu tür uygulamaları kullanarak profesyonele yakın video düzenlemeleri yapabilir ve kendi filmlerinizi oluşturabilirsiniz. Mesela videolarınıza arka plan, ses, müzik ekleyebilirsiniz.

Sesleri düzenleyerek rahatsız edici titreşimleri yok edebilirsiniz, birden fazla videoyu bir araya getirerek düzenleyebilirsiniz. Düzenleme uygulamaları ile ayrıca videoları kırpabilirsiniz. Videolarınıza çeşitli logolar ekleyebilirsiniz. Çeşitli efektler ekleyebilirsiniz. Yukarıda saymış olduğumuz programlardan herhangi birini edinerek videolarınızın kalitesini arttırabilir ve onları daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz