İki Fotoğraf Nasıl Birleştirilir ? En iyi Fotoğraf Birleştirme Uygulamaları

1
iki fotoğraf nasıl birleştirilir
iki fotoğraf nasıl birleştirilir

İki Fotoğraf Nasıl Birleştirilir ? Hepinize merhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri, bugünkü yazımız fotoğrafçılık ve fotoğraflar üzerinde yapabileceğimiz bir işlem ilgili. Fotoğraflar üzerinde diyorum çünkü bugünkü konumuz ”iki fotoğraf nasıl birleştirilir” olacak. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu konuyu ele aldık.

[toc]

Bu işlemi iş dünyasında yaptığımız sunumlardan tutun, sosyal medya (Instagram gibi) paylaşımlarımızda (Instagram’da kolaj olarak da biliniyor) ve diğer sosyal mecralarda görüyor ve kullanıyoruz. Durum böyleyken etrafta daha doğrusu Instagram’da gezerken takip ettiğimiz insanlar ve sayfalar bu özelliği kullanıp fotoğraflarını birleştirerek atarken sizin de aklınıza ”Fotoğraflarımı Nasıl Birleştirebilirim?” sorusu gelmiş olabilir.

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”Fotoğraflarımı Nasıl Birleştirebilirim?” answer-0=”Yazımızda da anlattığımız gibi size en iyi 3 uygulamayı gösterdik. Bu uygulamalardan isteğinize göre olanı ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”Fotoğraflarımı Nasıl Birleştirdikten sonra düzenlerim?” answer-1=”Fotoğrafları Birleştirdikten sonra en iyi 3 uygulama arasında ücretsiz olarak sunulmuş programlardan Photoscape programını kullanarak daha çabuk düzenleme yapabilirsiniz.Eğer bu işlemi Bilgisayardan değil de Telefon üzerinden uygulama kullanarak yapmak isterseniz benim de önerdiğim Photo Grid uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulamayı yüklemek için yazımızın devamında belirtmiştik. ” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”Ücretsiz fotoğraf birleştirme uygulamaları nelerdir?” answer-2=”Ücretsiz Fotoğraf birleştirme uygulamaları piyasada birçok alternatif bulunuyor fakat bizim size önerdiğimiz ise 3 farklı uygulama bulunuyor. Bunlardan size daha kolay olanı kullanmanız için indirme bağlantılarıyla yazımızın devamında bulabilirsiniz. ” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

İki Fotoğraf Nasıl Birleştirilir ?

İki Fotoğraf Nasıl Birleştirilir ? – Yukarıda bahsettiğim gibi fotoğraf birleştirme işleminde elde ettiğimiz fotoğrafları genelde yapacağımız sunumlar ve sosyal medya paylaşımlarımız için kullanıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Emoji Anlamları - Whatsapp Emoji Anlamları

Instagram bunun için son aylarda getirdiği bir güncelleme ile ekstra bir Instagram uygulaması indirerek adeta eklenti gibi, bu sorunu çözmenize ve fotoğraflarınızı kolayca birleştirmenizi sağlayan bir uygulama çıkarttığını açıkladı ve biz kullanıcılarına sundu.

Ancak hepimiz aktif bir Instagram kullanıcısı değiliz. Ya da işlerimizi genel olarak telefonda hallediyor olsak bile aktif bir sosyal medya kullanıcısı da değiliz. İşte bu yazımızda sizlere fotoğraflarınızı nasıl birleştirebileceğinizi, bunun için hangi programları kullanabileceğinizi anlatmaya çalışacağım.
Aslında bu işlemi yapabilmek için gerek App Store gerekse Play Store üzerinde neredeyse tabiri caizse binlerce uygulama var. Yaptıkları iş çok basit ”fotoğraf birleştirmek” olsa da bir piyasada ne kadar marka ve ürün varsa en iyi, en kaliteli ve en çok tercih edileni kullanmak bizim için en başarılı sonuca ulaşmada fazlasıyla yardımcı olacaktır.
Tabii önereceğim uygulamalar sadece telefon ve tablet kullananlar için değil. Bilgisayarınızda da program hatta internet sitelerini kullanarak da fotoğraflarınızı kolaylıkla ve istediğiniz şekilde birleştirebilirsiniz.
Şimdi aşağıda önereceğim programlar ile uygulama içerisinde takip ederek gerekli yerleri bulduktan sonra seçtiğiniz fotoğraflarınızı tek bir kare altında rahatlıkla birleştirebilirsiniz.

İki Fotoğraf Birleştirme Yöntemleri Ve Uygulamaları

1.Photo Grid: Fotoğraf düzenleme, fotoğraflar üzerinde değişiklikler yapma filtre ekleme ve renk değiştirme tarzında işlemleri en rahat yapabileceğiniz uygulama kendim de kullandığım için referans olarak da gösterebileceğim Photo Grid’dir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Profilime Kimler Baktı Nasıl Görebilirim?

Fotoğraf düzenleme kategorisinde App Store Ve Google Play Store’da birinci sırada yer alıyor.

İki Fotoğraf Nasıl Birleştirilir ?

2.Canva: Yine fotoğraf düzenleme ve bir çok fotoğraf işlemi için en iddialı uygulamalardan olan Canva’da sıra.

Google Play Store ve Appstore’da fotoğraf düzenleme kategorisinde üst sıralarda kendine bir hayli zamandır yer edinmiş olan Canva’da kendinize has logo ve tasarımlar da düzenleyebilirsiniz.

Hatta ek olarak belirteyim bilgisayarınızdan Canva’nın websitesine girerek istediğiniz şekilde uygulamada sunulan özellikleri online olarak kullanıp istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Canva’nın Websitesi.

İki Fotoğraf Nasıl Birleştirilir ?

3.Photoscape: Çoğumuz Photoscape uygulamasını bundan yaklaşık 10 sene önce tanımıştır. Photoshop uygulamasının ülkemizde yaygınlaşmasının ardından Photoshop kullanmayı beceremeyip, daha basit işlerle uğraşarak fotoğraf düzenlemek isteyen kullanıcılar için Photoscape harika bir alternatifi.

Photoscape’i fotoğraf birleştirme, filtreler ekleme ve daha bir çok fotoğraf düzenleme işleri için rahatlıkla bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

İki Fotoğraf Nasıl Birleştirilir ?

Yukarıda sadece 3 program belirttim. Çünkü yukarıda dediğim gibi bir teknoloji sektöründe ne kadar tüketici varsa o kadar marka, program ve ürün çıkacaktır. İşte bizim işimizde o sektörde bizim işimizi görecek doğru ve kaliteli uygulamayı bulmak.

Sizlere önerdiğim bu en iyi 3 programı fotoğraf düzenleme ve fotoğraf birleştirme işlerinizi rahatlıkla ve hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. Ne de olsa teknolojinin bize sunduğu en büyük nimetlerden birisi işlerimizi hızla ve çabucak halletmemize olanak sağlıyor olması.

 

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz