Nikon, yeni üst düzey aynasız kamerası Z9’u tanıttı

0
25

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Nikon, yeni Z9 tam çerçeve aynasız fotoğraf makinesinin geliştirilmesini bir basın bülteniyle doğruladı. Ne yazık ki, şirket kamera hakkında fazla bilgi vermedi, sadece onu “Nikon Z montajının benimsendiği ilk amiral gemisi modeli” olarak adlandırdı.

Nikon Z9 Hakkında Ne Biliyoruz?

İlk olarak Nikon, yeni Z9’un “teknoloji ve performansta önemli bir sıçramayı temsil ettiğini” söyledi. Nikon’un fantastik fotoğraf makineleri yayınlama geçmişine dayanarak, performansta ileriye doğru bir sıçrama, Nikon ile çekim yapmayı tercih eden herkes için oldukça heyecan verici.

Şirket ayrıca, fotoğraf makinesinin “Nikon tarihindeki en iyi fotoğraf ve video performansını sunmak için çığır açan teknolojilere” sahip olduğunu söyledi. Yine, Nikon gibi bir şirket markanın tarihindeki en iyi performansı yaratmayı planladığını söylediğinde heyecanı minimumda tutmak zor. Nikon ayrıca, daha fazla ayrıntı sağlamamakla birlikte, “yeni geliştirilen FX biçimli yığma yapılı CMOS sensör ve yeni görüntü işleme motorundan” bahsetti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En İyi Şekilli Oyun Nickleri 2021
Z9
Nikon Z9

Nikon kameralar genellikle video açısından en zayıf üst düzey markalar arasında yer aldı, ancak şirket bunu Z9 ile geliştirmek için adımlar atıyor gibi görünüyor. Üst düzey kameralar için standart olmaya başlayan ultra yüksek çözünürlüklü 8K video kaydı için destek vaat ediyor. Şirket ayrıca “çeşitli ihtiyaçları ve iş akışlarını karşılayan diğer çeşitli video özelliklerinden” bahsetti. Bunun tam olarak ne anlama geldiğini söylemek zor olsa da, Nikon’un video performansındaki herhangi bir iyileştirme memnuniyetle karşılanan bir değişikliktir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz