Adobe Illustrator ve CorelDRAW: Hangi Grafik Tasarım Uygulaması Daha İyi?

0
26

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Grafik tasarım, tasarımcıların fikirlerini bir izleyici kitlesine görsel olarak iletmelerine olanak tanır. İster temel bir illüstrasyon isterse bütün bir proje olsun, çalışmalarında çok önemli bir faktör kullandıkları yazılımdır. Doğru yazılım, doğru mesajı göndermeye yardımcı olur ve işe rekabet avantajı sağlar.

Yıllar içinde grafik tasarım fikirlerini yaratıcı bir şekilde ifade etmelerine yardımcı olmak için birçok uygulama geliştirilmiştir. Bunların arasında Adobe Illustrator ve CorelDRAW zirveye çıktı ve diğerlerinin üzerinde sahaya hakim oldu. Ama hangisi daha iyi seçenek? İkisini karşılaştıralım ve bunu anlamaya çalışalım.

Adobe Illustrator Nedir?

Adobe Illustrator, endüstri standardı bir çizim ve tasarım uygulamasıdır. Hem tüm kompozisyonları hem de tek tasarım unsurlarını işleyerek yaratıcı vizyonlarınızı yakalamanıza olanak tanır. Yetenekli tasarımcılar bu uygulamayı tipografi, logolar, desenler ve simgeler oluşturmak için kullanır.

Adobe Illustrator: Özellikler

Adobe Illustrator, emrinizde geniş bir araç yelpazesi sunarak yaratıcı yönünüzden yararlanmanıza yardımcı olur. Ayrıca, iş yükünüzü azaltmanıza yardımcı olabilecek sayısız şablona erişim sağlar. Bu şablonlar, ister poster, ister broşür, el ilanı veya benzeri herhangi bir şey olsun, ihtiyacınız olan şey için mükemmel bir temel sağlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En İyi CRM Programları Nelerdir

Adobe Illustrator, bir dizi özellik sunar. Degradeler ve vektörler oluşturmanıza ve renkleri hassas bir şekilde değiştirmenize yardımcı olur.

Ayrıca, farklı belgeler için birden çok çalışma yüzeyine ve geniş bir fırça yelpazesine erişim sağlarken, ayrıca isterseniz özel olanlar oluşturmanıza da olanak tanır. Parlama, bulanıklık ve gölge gibi çeşitli efektlere erişiminiz var. Adobe Illustrator, mutlak bir rüya olan hasarlı belgeleri onarmaya yardımcı olan bir özelliğe bile sahiptir.

Daha belirgin araçlarından bazıları grafikleri hassas bir şekilde ayarlamanıza, şekilleri birleştirmenize ve çıkarmanıza, yazı tipi stilleri ve renk paletleri oluşturmanıza ve çalışmanızı yeniden renklendirmenize yardımcı olur. Liste devam ediyor. Adobe Illustrator’ın tahribatsız düzenleme sunduğunu da belirtmek gerekir.

grafik tasarım
grafik tasarım uygulamaları

CorelDRAW Nedir?

CorelDRAW, vektör tabanlı bir çizim ve tasarım yazılımıdır. Broşürler, logolar, davetiye kartları ve çok daha fazlası dahil olmak üzere her türlü tasarımı oluşturmak için kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Resme Logo Ekleme Nasıl Yapılır

İki boyutlu görüntüler tasarlamaktan başka, CorelDRAW’ı bir fotoğrafın perspektifini ayarlamak ve bitmap’lere uygulamak için de kullanabilirsiniz.

CorelDRAW: Özellikler

CorelDRAW, kullanıcılara basit ve karmaşık olanlar dahil olmak üzere vektör şekilleri oluşturmaları için çeşitli yollar sunar. Logo ve vektör grafikleri yapmak için çizgiler, eğriler ve çeşitli şekiller oluşturmanıza yardımcı olur. CorelDRAW, Adobe Illustrator gibi, tahribatsız düzenleme için katmanlar kullanır.

Tam vizyonunuzu elde etmenize yardımcı olarak görüntüleri yeniden renklendirmenize, şekilleri yeniden boyutlandırmanıza ve gerçekçi görünen nesneler oluşturmanıza olanak tanır. Aynı zamanda fotoğraflardan vektör illüstrasyonları oluşturmanıza izin veren bir özelliğe sahiptir. CorelDRAW, memnuniyetle karşılanan Arapça, İbranice ve Farsça metinlere yardımcı olan sağdan sola dizgi bile sunar.

Belgelerinizi Corel Cloud ile çevrimiçi olarak saklayabilirsiniz ve düzenlemeleri yapmanız gerekiyorsa ancak hareket halindeyseniz, bunu yapmanıza izin verir. CorelDRAW.app’i kullanabilir ve gerekeni uzaktan yapabilirsiniz. Corel Cloud ile ortak çalışanların belgenizi görüntülemesine ve onun hakkında yorum yapmasına izin verebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz