Twitter daha büyük görüntü önizlemelerini ve 4K fotoğrafları test ediyor

0
13

Merhaba sevgili tekno bilim adamı takipçileri; Twitter, zaman çizelgelerinde tam boyutlu görüntü önizlemeleri deniyor. Feed’inizde gezinirken bir resmin küçük resmine dokunmak yerine, kısa bir süre sonra resmin tamamını ilk bakışta görüntüleyebilirsiniz.

Twitter Daha Fazla Fotoğraf Dostu Oluyor

iOS ve Android’deki belirli sayıda Twitter kullanıcısı, zaman çizelgelerindeki fotoğraflarda bir değişiklik fark edebilir. Twitter’daki resimler daha büyük ve daha doğru önizlemelere sahip olacak ve resmin tamamını görüntülemek için bir görüntü önizlemeleri dokunma ihtiyacını ortadan kaldıracak.

Şu anda, bir resim yüklediğinizde, Twitter bunu zaman çizelgenize uyacak şekilde otomatik olarak kırpar; bu, fotoğrafınızın ana odağının kesilebileceği anlamına gelir.

Twitter’ın baş tasarım sorumlusu Dantley Davis, “teste katılan kişiler, standart en boy oranında tek bir görüntüye sahip Tweetlerin çoğunun yayınlandığında kırpılmamış görüneceğini görecek” ve ayrıca “çok geniş veya uzun görüntülerin merkezde olacağını belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mini LED ekranlı ve Thunderbolt bağlantı noktasına sahip Apple iPad Pro Nisan ayında piyasaya sürülebilir

Twitter’ın otomatik kırpma algoritması, kullanıcılar potansiyel bir ırksal önyargı keşfettikten sonra tartışmanın kaynağı oldu. Kullanıcılar, Twitter’ın otomatik kırpma özelliğinin, görsel önizlemelerde siyah yüzler yerine beyaz yüzleri olan kişileri görüntülemeyi tercih ettiğini buldu.

görüntü önizlemeleri
Twitter 4K fotoğraf

Twitter ayrıca görüntüleri 4K olarak yüklemeyi ve görüntülemeyi mümkün kılacak bir özelliği test ediyor. Twitter, kullanıcıların 2018’den beri 4K görüntüleri masaüstüne yüklemelerine ve görüntülemelerine izin veriyor ve şimdi bu özellik mobil cihazlara da geliyor olabilir. Platform şu anda bunu hem iOS hem de Android’de test ediyor.

Testin parçası olursanız Veri Kullanımı ayarlarınıza giderek 4K görüntüleri açabilirsiniz. Oradan, yüksek kaliteli görüntü yüklemelerini etkinleştirebilir ve zaman çizelgenize 4K görüntüler yüklemenizi sağlayan özelliği açabilirsiniz. Özelliği mobil veri, Wi-Fi veya her ikisini kullanırken etkinleştirmek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz