KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Nedir?

0
32

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik eğitimi ile ilgili güncel pek çok çalışma var. Bu çalışmalar konusunda insanlara fayda sağlamak, özellikle meslek edindirmek amacıyla çalışan kurslardan olan KOSGEB, hem kurs hem de destekleri ve hibe kredileri ile karşımıza çıkan önemli kurumlardan biri oluyor. Teknoloji haberleri konusunda çalışmalar yapan sitemiz, sizlere yine mesleki konularda destek sunmaya devam ediyor. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu konuyu ele aldık.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Nedir?

Uygulamalı girişimcilik eğitimi Kosgeb tarafından sunulan ve özellikle yeni girişimlere dahil olmak isteyen bireyler için düşünülen bir hizmettir. Detayları sitemizde bulunmaktadır.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Ne İşe Yarar?

Doğrudan girişimcilik eğitimi almak isteyenler ve şirket açmak isteyenlere özel hibe krediler bu eğitim sonrası verilir.

Uygulamalı Girişimcilik Sonrası Hibe Kredi Var Mı?

Sitemizde bu konuyla ilgili yeni çıkan yasayı ve güncel maddeleri açıkladık. Hemen göz atabilirsiniz.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Nedir?
KOSGEB-girisimcilik

Özellikle insanlara eğitim konusunda detaylı mesleki çözümlerin sağlandığı bu kurslar, kişilere özel hibe kredileri sağlayabiliyor ve eğitimden sonra kişinin çalışmasına göre 60 Bin TL desteğe kadar hizmet sunabiliyor.

Ticaret sektöründe faaliyet yürütmek isteyen pek çok kişi için çözümleri ön plana çıkaran KOSGEB, bu konuya dair de aktif bir çalışma sunuyor. Teknoloji rehberi olarak karşımıza çıkan bu eğitim süreçlerinde, insanlara dair de aktif bir yenilik ve çözüm ortaya çıkarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   HONOR 30 Lite ve HONOR X10 Max’in Fiyatları Belirlendi

KOSGEB, 2019 yılı ile birlikte girişimcilik desteğinde köklü değişiklik yaptı. Girişimciliği Geliştirme Destek Programı’nı yürürlüğe koyan KOSGEB, imalatçı ve teknoloji tabanlı girişimcilere 370 bin TL’ye kadar destek vermeye başladı.

KOSGEB, kendi işinin patronu olmak isteyen geleneksel girişimcilere de 60 bin TL’ye kadar destek sağlayarak, hizmet ve ticaret sektöründe faaliyet yürütmek isteyen girişimcileri ihmal etmedi.

Kosgeb Uygulamalı Eğitimlerde Hangi Dersler Var?

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Nedir?
kosgeb-uygulamali-egitim

Aslında pek çok ders bulunuyor. Burada mesleki dersler öncelikli olsa da genel dersler her zaman karşımıza çıkıyor. Bu dersleri de şu şekilde sıralayabiliriz. Tekno bilim adamı olarak sizler için detaylı bir liste yapmak istiyoruz:

  • Geleneksel Girişimci Eğitimi,
  • “Girişimcilikte Temel Kavramlar”,
  • “Girişim Fırsatlarını Görme ve Fikir Yaratma / Geliştirme”,
  • “Yapılabilirlik Analizi”,
  • “İş Modelleri, Müşteriler, Değer Önerileri ve Gelir Kaynakları”,
  • “Ekonomi, Endüstri, Rekabet ve Müşteri Analizi”,
  • “Hukuki Altyapı”, “Girişimin Etik Temelleri” ve “Pazarlama İlkeleri ve Yönetimi”

gibi dersler karşımıza çıkıyor. Bu dersler olmak üzere 8 dersten oluşan eğitim beraberinde KOSGEB kredi ve hibe kredileri ile ilgili de çalışmalarını sürdürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   POCO F2 Pro Tanıtıldı: İşte Tüm Özellikler

Kosgeb Kredilerinden Nasıl Yararlanılıyor?

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Nedir?

Genellikle KOSGEB kredilerinden yararlanan herkes, bu konuda eğitim almış kişiler oluyor. Bu sayede de kolaylıkla sisteme giriş yapılabiliyor ve eğitim alan insanlara eğer belirli bir puanın üzerinde dersler tamamlanmış ise kredi ve destek sunuluyor.

Bunlara hibe desteği de diyebiliyoruz. İnsanların kendi işini kurması ve bu işlere dair geniş çalışmalar oluşturması gibi her bir çözümü de aktif olarak incelemiş oluyorsunuz.

Bu yüzden farklı ve ayrıntılı bir çalışma yapmak isteyen, kendi işletmesini ve firma çalışmasını kurmak isteyen herkes için ayrıntılı ve aktif bir çözüm sunuluyor. Bu yüzden detaylı bir çalışma ve hizmet için tek yapmanız gereken birkaç tıklama işlemi olacaktır.

İlginizi Çekebilir : Yatırım Yaparak Para Kazanmak

Örneğin aldığınız eğitime dair bir ofis ya da büro açmak istiyorsunuz diyelim. Bu konuya dair tek yapmanız gereken özel kurs ile eğitim almanız olacaktır. Sonrasında da içerikler ve aşamalar sizlere dair özverili bir çözüm sunulmuş olacak. Detayların ve ayrıntıların tamamını kendinize göre kullanabilir ve rahatlıkla incelemeye başlayabilirsiniz.

Detayların ve aktif kullanımların içerisinde KOSGEB hizmetlerine hemen göz atın. En azından yaş sınırları ve beklentilere göre organize edilen bütün çalışmaları kullanabilir ve kendinize göre de bir seçenek yakalayabilirsiniz. Büyük ve etkili bir çalışma sizleri bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz