Doğru Web Hosting Şirketini Seçmek İçin İpuçları

0
21

Merhaba değerli tekno bilim adamı okuyucuları; işletme sahiplerinin doğru web hosting seçmelerine yardımcı olacak ipuçlarını aktaracağız. Bu sayede daha sonra büyük sorunlar yaratabilecek hatalardan kaçınabilirsiniz.

Ne Tür Web Sunucusuna İhtiyacınız Olduğunu Bilin

İşletmenizin ihtiyaçlarını anlamak, web hosting seçeneklerinizi daraltmanıza yardımcı olabilir. Video blogging, 24 saat canlı akış ve ziyaretçilerin kendi videolarını kaydetme ve yükleme olanağı sunan bir web sitesi kurmayı planlıyorsanız, web siteniz, web sitesini sanal bir özgeçmiş olarak kullanan birinden daha fazla özellik gerektirecektir. Çok fazla günlük trafik alan web siteleri, paylaşılan bir sunucuda muhtemelen iyi çalışmayacaktır çünkü bu sunucular, sınırlı talepleri olan birçok küçük web sitesini barındıracak şekilde tasarlanmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Adobe Illustrator ve CorelDRAW: Hangi Grafik Tasarım Uygulaması Daha İyi?

Doğru Hosting Paketini Seçin

Birçok küçük işletme, paradan tasarruf etmenin bir yolu olarak paylaşımlı barındırmaya yönelir, ancak daha küçük fiyat etiketi ile daha yavaş web sitesi yanıt süreleri riski artar. Yavaş web siteleri müşterileri uzaklaştırır. Sanal Özel Sunucu (VPS) gibi bir seçenek biraz daha pahalıdır, ancak daha hızlı, daha yüksek kaliteli bir web performansı sağlar ve daha iyi bir müşteri deneyimi sunar.

hosting
hosting şirketi

Web Hosting İncelemelerini Okuyun

Web barındırıcılarının güvenilirliği ve itibarı hakkında araştırma yaparken saygın web sitelerine başvurun. Bir web hosting şirketini üçüncü taraf incelemeleri aracılığıyla araştırmak, mevcut veya geçmiş kullanıcılardan gelen tutarlı sorunları veya kalıcı şikayetleri keşfetmede çok yararlıdır. Şirket yanıt verirse, şirketin şikayetlere nasıl yanıt verdiğine dikkat edin. Bu size şirketin mutsuz müşterilerle nasıl başa çıktığı konusunda bir fikir verecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dijital Pazarlama Kanalları Arasında TikTok Popüler Olmaya Başladı!

Doğru Bant Genişliği Miktarını Alın

Yeni web sitelerinin çoğu çok fazla bant genişliği kullanmasa da, büyümeye yer bırakmak önemlidir. Seçtiğiniz web hosting şirketinin sizi belirli bir bant genişliğine hapsetmediğinden ve daha sonra barındırma planınızı gözden geçirmeniz gerekirse sizden ek ücret talep etmediğinden emin olun.

Fiyatta Takılıp Kalmayın

Sınırlı bir bütçeye sahip yeni bir işletme sahibi olduğunuzda, en düşük fiyatı sunan web hosting şirketi çok cazip gelebilir. Kulağa klişe gelse de şunu unutmayın: Ne öderseniz onu alırsınız. En ucuz fiyat, yavaş sunucular, kötü müşteri hizmetleri, sürekli kapalı kalma süresi ve büyükannenizle paylaşmaktan utanacağınız binlerce profesyonel olmayan web sitesiyle bir ilişki ile sonuçlanabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz