Clubhouse’un başı dertte! Güvenlik açıkları büyük sorun yaratıyor

0
18

Kısa bir süre önce patlama yaşayan Clubhouse, kullanıcılara sesli şekilde iletişim kurabilme imkanı sunuyor. Sadece davetiye ile girebildiğimiz bu platform, yine yalnızca iOS işletim sistemi üzerinde bulunuyor. Fakat son zamanlarda ortaya çıkan güvenlik açıkları yüzünden uygulamaya duyulan güven gittikçe azalıyor.

Clubhouse’da yeni bir güvenlik açığı tespit edildi

clubhouse güvenlik açığı

Uygulama daha yeni olduğu için birçok farklı güvenlik açığı karşımıza çıktı. Elbette ki yeni bir uygulamada bulunan güvenlik açıklarını tespit edip kapatmak zaman alacağı için, kötü niyetli insanlar tarafından kullanılıyor.

Clubhouse’un yaptığı açıklamaya göre bir kullanıcının fark edip kullanmış olduğu açık yüzünden birçok oda etkilendi ve bu açığı kullanan kullanıcı uygulama üzerinde süresiz şekilde yasaklandı. Şu anlık birçok kullanıcı tarafından sevilerek kullanılsa da bu tarz güvenlik açıklarının devam etmesi halinde uygulamayı zor günler bekliyor. Çünkü son zamanlarda baya bir gündem olan veri güvenliği konuları herkesi ilgilendirmeye başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Microsoft, Bu Yıl Windows ve Mac İçin Office 2021'i Piyasaya Sürecek

Clubhouse Nedir?

Clubhouse Nedir ve Nasıl Üye Olunur
clubhouse nedir

2020’de Alpha Exploration Co. tarafından geliştirilmiş bir yazılım olacaktır. Aslında canlı sohbet odalarının mevcut olduğunu söylemek gerekiyor. Bildiğiniz üzere Podcast’ler artık günlük hayatımızda oldukça fazla mevcut ve bu platformu tamamen “canlı” bir Podcast platformu olarak değerlendirebilirsiniz. Aslında oldukça yeni bir platform olduğuna bakmayın, şimdiden fazlasıyla rağbet gördü.

İçeride farklı konularda sohbet odaları bulunuyor. Bu odalarda farklı farklı konular konuşuluyor. Sizler de dinleyici olarak girebiliyorsunuz ve o sohbetlere de katılım sağlayabiliyorsunuz. Sadece ses var görüntü de yok fotoğraf paylaşmak da yok.

Clubhouse ile ilgili merak ettiğiniz diğer konular için teknoloji bloğu adresini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz