Artık PS5 oyunlarını harici USB sürücülerinde saklayabilirsiniz

0

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Sony, kendinize daha fazla PS5 oyunu depolamanızı kolaylaştırdı. En son PS5 güncellemesinden sonra, artık PS5 oyunlarınızı uyumlu harici USB sürücülerinde saklayabilirsiniz. Sony, bu güncellemeyle birlikte PS5 konsolunuza birçok yeni özellik ekledi.

[toc]

PS5 Oyunlarınızı Harici Bir USB Sürücüye Taşıyın

Sony, PlayStation Blog’unda, PS5 kullanıcılarının oyunlarını harici USB sürücülere kopyalamasına izin veren bir özellik sunduğunu belirtti. Elbette, harici sürücülerinizde depolanan oyunlarla yapabilecekleriniz konusunda sınırlamalar vardır.

İlk olarak, oyunlarınızı harici bir sürücü üzerinden oynayamazsınız. Oynamak için oyunu konsolunuza geri kopyalamanız gerekir. Bunun nedeni, PS5’in daha hızlı bir oyun deneyimi sağlamak için yerleşik yüksek hızlı SSD’leri kullanmasıdır. Harici bir sürücü ile bu mümkün değildir.

İkinci olarak, tüm USB sürücüleri bu özellikle uyumlu değildir. PS5 oyunlarını üzerinde depolayabilmek için desteklenen sürücülerden birine sahip olmanız gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   YouTube, yeni özellikleriyle Twitch'i ele geçiriyor

PS5

Nesiller Arası Paylaşım Oyunu ve PlayStation Uygulamasındaki Yeni Özellikler

Sony, kullanıcıların PS5 oyunlarını harici sürücülerde depolamasına izin vermenin yanı sıra, birkaç yeni özellik ekledi ve PS5’teki mevcut özellikleri güncelledi. Bu değişikliklerden bazıları aşağıdaki gibidir.

Share Play’i Hem PS4 Hem De PS5’te Kullanın

PlayStation’da Share Play artık geriye dönük uyumludur, bu da PS5’te Share Play’i PS4’e sahip bir arkadaşınızla veya tam tersi şekilde kullanabileceğiniz anlamına gelir. Bu özelliği, arkadaşlarınızın oyunlarınızı görmesine izin vermenin yanı sıra oyunları sanal bir denetleyici kullanarak kontrol etmesine izin vermek için kullanabilirsiniz.

PlayStation Uygulamasında Daha Fazla Özellik

Sony, önümüzdeki haftalarda cep telefonları için PlayStation uygulamasını yeni özelliklerle güncelleyecek. Uygulamada göreceğiniz yeni özellikler arasında, telefonunuzdan PS5’te çok oyunculu bir oturuma katılma, PS5 depolama alanınızı uygulama içinden yönetme vb. yer alır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz