eSIM Sim kartları Tarihe Gömecek Yeni Teknoloji | Milyonları İlgilendiren Gelişme!

0
22
Milyonları İlgilendiren Gelişme! Sim Kartları Tarihe Gömecek Yeni Teknoloji Kapıda
Milyonları İlgilendiren Gelişme! Sim Kartları Tarihe Gömecek Yeni Teknoloji Kapıda

Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri takipçilerimiz Bugün sizlere eSIM teknolojisinden bahsedeceğiz. İletişim teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza giren eSIM teknolojisi ve en az telefonlar kadar önemli olan SIM kartlar sürekli bir değişim içinde olmuştur. Telefonların değişmesi ile birlikte aslında bu parçalarda çeşitli değişimler yaşamamıştır.

e-sim-kart
eSIM kart nedir

Küçük olması sebebi ile birçok kişinin kaybetmekten çekindiği bu SIM kartlar ile ilgili nihayet keyif verici gelişmeler yaşanıyor. Uzun zamandır insanların beklediği ve istediği haber geldi.

İlginizi Çekebilir : Turkcell Yapay Zekâ İlkelerini Açıkladı

 

Artık SIM kartlar tarih oluyor. Daha doğrusu tamamen boyut değiştiriyor. eSIM teknolojisi Artık telefona takılıp çıkarılabilen bir parça değil de bir çipli yazılıma dönüşüyor.

e-sim-kart-ne
e-sim-kart-nedir

SIM kartlarını tarihe gömeceği düşünülen bu sisteme verilen isim eSIM teknolojisi hayatımızı nasıl etkiler ve gerçekten yenilikçi bir teknoloji mi olur merak konusudur.

Bunu ilerleyen günlerde yaşayarak göreceğimizi umuyoruz. Bu teknolojinin tam olarak ne olduğundan ve tüm cihazlarda kullanılabilip kullanılamadığı konusunda detaylı bilgi verecek olursak.

eSIM Nedir?

elektronik sim kart
e-sim-nedemek
İlginizi Çekebilir : Telefonlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

 

eSIM teknolojisi veya yerine başka bir sistem fark etmeksizin aslında insanların uzun zamandır beklediği bir gelişmeydi.

SIM kartları ile artık uğraşmak istemeyen ve genellikle bu kartların zahmetli geldiği kişiler bunları ortadan kaldırabilecek sistemi uzun zamandır bekliyordu. eSIM teknolojisi de bu beklentilerini karşılamaya yönelik olarak geliştirilen ilk gelişmelerden biri oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   P2P (Peer To Peer) Nedir ?

Tabi teknolojiyi yakından takip eden kişiler bu kavramı bir süredir fazlası ile duyuyor. Ancak bu kavramı aranızda ilk kez duyan kişilerde olabilir.

sim-kart-avantajlari
sim-kart-avantajlari
İlginizi Çekebilir : 2019’un En Çok Satan Telefonları

 

eSIM bir tür elektronik sim kart olmaktadır. Başındaki e harfinin anlamı gömülüdür. Bu SIM kartı yıllardır kullandığımız diğer kartlar gibi elle tutulan fiziki bir kart değildir.

İlk alınan izlenimlere göre telefonun içerisine bir çip olarak yerleştirilen bir sistemdir. Bu sistem muhtemelen yine telefon satın alınırken telefona eriştirilecektir. eSIM kartı çıkartmak istediğinizde nasıl bir yol izleyeceğiniz ne neye ihtiyaç duyabileceğiniz ise aslında bir muammadır.

Muhtemelen bu işlemi telefon servisleri ile yapmanız gerekecektir. Yani bakıldığında günümüzde de eski tip SIM kartlar için aynı işlem adımlarını takip etmekteyiz.

 Hangi Cihazlarda eSIM Kullanılabilir?

eSIM-kullanim-alani
eSIM-uyumlu-telefonlar

eSIM teknoloji ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri bu teknolojinin nerelerde kullanılabileceğidir.

Herkes farklı marka ve modelde cihaz kullanırken doğal olarak bu önemli detayı merak etmektedir.

Merak edenler için ne yazık ki şimdilik bu konu ile ilgili olarak sevindirici bir haber veremiyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dizüstü Bilgisayarınızın Oyun Performansını Nasıl Artırırsınız?

Bu teknoloji bilmeyenler için hayatımıza Apple şirketinin çıkardığı Iphone XS serisi telefon ile girdi. Yani şimdilik bu sistem yalnızca o telefonda kullanılıyor.

Iphone XS Fiyatı için Bakınız : Iphone XS Fiyatı

Zamanla diğer rakip markalar bu teknolojiye geçer mi veya geçerse onlar nasıl bir sistem oluşturur doğal olarak bizler içinde merak konusudur. Belki de çok daha gelişmiş bir sistem ile karşımıza çıkabilirler.

Gerçekten SIM Kartları Tarihe Gömer Mi?

eSIM-kart
e-sim-kart-kullanilacak-cihazlar

Bu konudaki en fazla kafa karıştıran bölüme gelecek olursak. Sistem hayatımıza girdiğinde beri aslında bu sistemin iyi veya gereksiz olduğu yönünde yorumlar var.

İlginizi Çekebilir : Jailbreak Nedir?

 

Yani birçok kişi sanki telefon tekrar bulunmuş gibi sevinirken bir kısım da aslında çok da gerekli olmadığını savunuyor. Bu durumun nedeni belki de yalnızca bir cihazda kullanılabilen bir yenilik olması ve daha tam olarak konuya ilişkin detay verilmemesindendir.

Yani insanlar bu sistemin tam olarak hayatlarına ne getireceğini çok fazla bilmemektedir. Bu sebeple eSIM kartlar ile ilgili hala kafalar biraz karışıktır. İlerleyen günlerde bu sistem tam olarak nasıl şekil alır ve bizlere nasıl sürprizler getirir hepimizin için tam bir merak konusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz