Photoshop Renk Aralığı Nasıl Ayarlanır?

2
26
Photoshop-Renk-Aralığ-Nasıl-Ayarlanır?
Photoshop-Renk-Aralığ-Nasıl-Ayarlanır?

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi. Bugün Photoshop programının en iyi özelliği olan color lookup aracını ele aldık. 

Bugün sizlere çektiğiniz fotoğraflarda küçük ama fotoğraflarınızı mükemmel gösterecek olan Color Lookup aracından bahsetmek istedik. Bu aracın en önemli özelliği size uygun renk aralıklarını bulmanıza yarayacaktır. 

içindekiler

Color Lookup Nedir? 

Photoshop programının en eski bilinen araçlarından biridir. Adından da anlaşılacağı üzere düzenlemek istediğiniz fotoğrafta en uygun renkleri size sunan bir menüdür.

Nasıl Kullanılır? 

İlk önce kullanacağımız görseli file kısmından open veya sürükle bırak yaparak açıyoruz ardından sağ alt köşede katmanlar panelinde bulunan universel değerlerinden color lookup seçeneğine tıklıyoruz ardından karşımıza gelecek panelden 3Dlut file kısmından istediğimiz renk aralığını seçmeye başlayabiliriz.

color-lookup-nasıl-ayarlanır?
color-lookup-nasıl-ayarlanır?

İlginizi Çekebilir : Fotoğrafları 1 Dakikada Canlılaştırmak!

Ardından seçtikten sonra layer kısmına gelerek yaptığımız işlemi isterseniz kullanabilir yada göz iconuna basarak kaldırabilirsiniz. Ayrıca bunun haricinde kısacası diğer yöntemden bahsedelim kesinlikle kullanmanızı tavsiye etmem bu teknikte ise Image penceresinden adjustment sekmesinden Color Lookup seçeneğini tıkladığınız aman ise direkt layer üzerinden düzenleme yapacağı için bu yöntemi kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

color-lookup-renk-ayarları
color-lookup-renk-ayarları

Peki Bu Konu Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Video kayıt programı Bandicam incelemesi ve kayıt ayarları

Yorumlar Kısmına Görüşlerinizi Yazabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz