Fotoğrafları 1 Dakikada Canlılaştırmak!

4
55
Fotoğrafları-1-Dakikada-Canlılaştırmak!
Fotoğrafları-1-Dakikada-Canlılaştırmak!

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi. Bugün Fotoğraflarınızı daha canlı hale nasıl getirebiliriz konusunu ele aldık. 

Fotoğraf ya fotoğraflarınızı çektikten sonra bir çoğumuzun fotoğrafları genellikle gerçek renklerinde çıkmayabilir ya da daha solgun çıkabiliyor. Buna çözüm olarak bizde sizler için ufak bir araştırma yaptık sadece bir dakikada nasıl fotoğraflarınızı daha canlı şekilde ayarlayabileceğinizi göstermeye çalıştık.

içindekiler

Vibrance Nedir? 

Vibrance ayarı ton ve doygunluk ayarıdır. Ayrıca bu menü sayesinde silinik, solgun ve eski fotoğrafları rahatlıkla renklerini ayarlamanıza yarayan bir menüdür. 

Peki Nasıl Kullanılır? 

İlk önce Photoshop programına ister sürükleyerek isterseniz de open yaparak açıyoruz sonra katmanlar panelinde sağ alta bulunan Universal bölümünden Vibrance seçeneğine tıklıyoruz. Sonra karşımıza gelen panelden eğer fotoğrafta insana dair bir şeyler var ise biz burada Vibrance değerini %100 yapıyoruz ardından renkleri biraz daha canlılaştırma açısından saturation değerini çok az açmamız yeterli ardından işlemimiz tamamdır.  

Vibrance-ayarı-nasıl-yapılır?
Vibrance-ayarı-nasıl-yapılır?

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ruby Programlama Dili

İlginizi Çekebilir : Fotoğraflarınıza Güneş Efekti Verin!

 

Bir diğer dikkat etmeniz gerek durum ise çektiğiniz fotoğrafınızda nesne var ise burada biraz daha farklı kullanacağız. Burada ise yapanız gereken Vibrance değerini kullanacağınız fotoğraflara göre ayarlamanız biz burada %100 değerini kullanacağız ardından Saturation değerini %50 olarak ayarladık eğer fazla yükseltirsek renk patlamaları meydana gelecektir.  Ardından işlemimiz tamamdır.

Vibrance-ayarı-nasıl-yapılır?
Vibrance-ayarı-nasıl-yapılır?

 

Peki Bu Konu Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir?

Yorumlar Kısmına Görüşlerinizi Yazabilirsiniz.

 

 

 

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz