Kivihost ile Alan Adı (Domain) En uygun Fiyatlara

0
kivi host domain
kivihost domain en uygun fiyat

Kivi host Alan adı, web sitenizi oluşturmak için ihtiyacınız olan ilk adımdır. Bu ad ziyaretçilerinizin sizi hangi link ile bulabileceğini açıklar. Dilediğiniz isimlerde alan adı alabilirsiniz ancak halihazırda kullanılan domainler bir başkası için verilemez. Özgün bir domain bulunması şarttır.

[toc]

Web siteniz için sıfırdan bir domain alabileceğiniz gibi domain transferi de yapabilirsiniz.

Alan Adı Sorgulama

Alan adı almadan önce alan adının alınabilir olduğunu anlamak için sorgulama işlemi gerçekleştirilmelidir. Aklınızda bulunan tüm domainler için www.kivihost.com adresini kullanarak sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için;

  • Öncelikle Kivi Host domainini yazarak siteye giriş yapmalısınız.
  • Sitenin ana sayfasında en üst bölümde sizi mavi bir bölüm karşılar. Bu bölümün ortasında bir arama barı vardır.
  • Arama barına aklınızda olan domaini yazarak sorgulayın. Sorgulama işleminizin ardından site size anında geri bildirimde bulunacaktır.

Alan adlarını sıfırdan alabileceğiniz gibi transfer edebilirsiniz. Dilerseniz web sitemizden var olan domaininizin yenileme işlemini yapabilirsiniz.

domain sorgulama kivihost
domain sorgulama

Alan Adı Seçerken Nelere Dikkat etmeliyiz?

  • Akılda kalıcı olmalıdır; akılda kalıcı alan adları her zaman kullanıcıların ilk aklına gelen alan adı olabilir o nedenle aklıda kalıcı bir alan adı seçmeniz son derece önemlidir.
  • Konu veya sektör ile alakalı olmalıdır; örneğin kivihost.com alan adını örnek verecek olursak yaptığımız sektöre uyduğunu anlayabiliyoruz, yani bir kullanıcı alan adımızdan ne iş yaptığımız görebilir.
  • Kısa olmalıdır; kısa alan adları akılda daha kalıcı olabilir, örnek verecek olursa com gibi bir alan adı kullansaydık marka bilinirliği açısından problem teşkil edebilirdi. Bu alan adını insanlar yazamazdı ve burada ara motorlarının alan adımızı önce çıkarması için daha fazla çaba sarf edebilir dik.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Neden GoIT Kursları, Teknoloji Endüstrisine Girmeniz İçin En İyi Seçenektir?

Yukarıdaki örnekler çoğaltılabilir ama dediğimiz gibi önemli olan yapacağınız alana uygun ve akılda kalıcı olmasıdır. Tabibi illa sektör ile alakalı olmasına gerek yoktur web sitenizin içeriği de yapacağınız alan ile ilgili oluşturulmalıdır.

Alan Adı Transferi Nedir?

Alan adları firmalar arasında Transfer kodu ve mail doğrulaması sonrasında dilediğiniz firmaya transfer edilebilir, neden alan adı transferi yapılır gibi bir soru soracak olursak, bazen eski firmanın hizmet kalitesi bazen fiyat artışları veya alan adının başkasına devir edilmesi gereken durumlar olabilir, bu durumlarda alan adı transfer edilebilir. Transfer işlemi yenileme işleminden en az 30 gün önce başlatılması tavsiye edilir, süreç genelde ortalama 7 gün içinde bitmektedir ama bazı durumlarda bu işlem uzun sürebilir, bu durum firmalar arası durum için geçerlidir, aynı firmadan başka kullanıcıya taşıma işlemi genelde destek talebi ile yapılır ve anında yapılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kurumsal Web Sitesinin Adresi Sadeceon.com

Kivihost olarak ucuz ve güvenli alan adı transfer işlemi yapabilirsiniz.

Alan Adı Sınırsız Olarak Alınabilir Mi?

Alan adı her defasında en az 1 yıla olacak şekilde alınır veya uzatılabilir. Her yılın sonlanması durumunda ise yeniden domainin güncellenmesi gerekir. Her yenileme işleminde ise ödeme yapılması gerekir. Alan adının ödemesini yaptığınız sürece o alan adı sizde kalır ve başkası kullanamaz, yalnızca sizin kullanmayı bırakmanız durumunda başkası alabilmektedir.

.com uzantısı kullanılarak alınan bir domaini bir kullanıcı bir seferde 10 sene olacak kadar uzatabilir. .com.tr olarak alınan bir domain ise maksimum 5 yıl uzatılabilir. Bu sürenin tamamlanmasının ardından kişilerin bir gene bir uzatma işlemi yapmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz