Tesla Uçak Model S Plaid’i Tanıttı

0
tesla-model-s-plaid-tanitildi

Tesla geçtiğimiz günlerde kendi yöneticilerinin ve kurucu Elon Musk’ın olduğu bir etkinlik düzenledi. Şirket içerisinde bulunan önemli kişilerin yer aldığı etkinlikte “dünyanın en iyi otomobili” olarak bilinen Model S Plaid duyuruldu.

Otomobil dünyasında yer alan tüm bildiklerinizi silip yeniden öğretecek olan Model S Plaid, hem parası olan hem de lüks otomobil severleri mest edeceği benziyor.

Tesla Model S Plaid, dış tasarımı ile birlikte neredeyse Tesla’nın diğer modeli olan Model S’e çok benziyor. Bu yüzden aracın bünyesinde bulunan dış tasarımı ile ilgili söyleyebileceğimiz pek de bir şey bulunmuyor. Aracın dış tasarımı her ne kadar diğer modeller ile benzerlik gösterse de iç özelliklerine baktığımızda çok farklı özellikler araca eklenmiş durumda. Özellikle de aracın bünyesinde bulunan ses ve film sistemi de sinema salonlarından fark yaratmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone Fotoğraf Gizleme iOS 14
tesla-model-splaid-2021-ic-tasarim
tesla-model-splaid-2021-ic-tasarim

Aracın Özellikleri

Tesla Model S Plaid, 1.020 beygir güç üreten elektrik motorunda hayat bulmaktadır. Aracın maksimum hızı 320 km/sa olarak açıklanırken bu araçla 2 saniyenin altında 100 km/sa hıza ulaşabilmektedir. Yüksek hız ve ivmeye ulaşmasını sağlayan batarya sistemi ise Model S Plaid’e yaklaşık 640 km civarında menzil üretmektedir.

Elon Musk, aracın yalnızca 15 dakikada 300 kilometrelik menzil sağlayacak kadar şarj olabileceğini söylüyor.

Tüm bu özellikler ile birlikte tanıtılan Tesla Model S Plaid fiyat açısından ABD için bile pek de uygun bir fiyata sahip olmamaktadır. Etkinlik kapsamında yapılan açıklamalara göre bu aracın baz versiyonuna sahip bir tüketicinin yaklaşık olarak 129 bin 990 doları gözden çıkarması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz