Fotoğraflarınıza Güneş Efekti Verin!

10
87
Fotoğraflarınıza-Güneş-Efekti-Verin!
Fotoğraflarınıza-Güneş-Efekti-Verin!

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi. Bugün Fotoğraflarınıza nasıl güneş efekti nasıl verebiliriz onu inceleyeceğiz. 

Fotoğraf çekerken en büyük sorun fotoğraf ya da fotoğrafların karanlık çıkmasıdır. Bu gibi sorunları çözmek için sizlere fotoğrafınıza nasıl güneş efekti vereceğinizi göstereceğiz. Bu araç sayesinde fotoğraflarınız karanlık olsa bile doğru şekilde kullanıldığı zaman güzel bir görüntü elde etmiş olacaksınız.

Peki Nasıl Kullanacağız? 

Bu uygulamamızda Photoshop programını kullanacağız. Öncelikle kullanacağımız görseli file penceresinden open bölümüne gelerek kullanacağımız görseli açıyoruz. Ardından yine kullanacağımız ışık efektini seçtikten sonra sürükleyerek efekt uygulayacağımız görselin üzerine bırakıyoruz. Ardından katman panelinden normal yazan yere basarak oradaki karışımlardan Screen olanı seçiyoruz. Buradaki amaç istenmeyen siyah bölümleri kaldırmak için kullanıyoruz. Eğer kullanacağınız efektin istenmeyen yerler beyazsa Multiply seçeneğini tıklamanız gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Gen Filmi - Türk Korku Filmi İnceleme
Efekt-Ayarları-Nasıl-Yapılır
Efekt-Ayarları-Nasıl-Yapılır

 

İlginizi Çekebilir : İki dakikada Saç Renginizi Değiştirin!

 

Son olarak tek yapmamız gereken efektin olduğu katmana tıklayıp Ctrl + T tuşlarına bastıktan sonra programın en üstünde yer alan değerlerden W değerine basılı tutarak sağa ya da sola hareket ettirerek efektin büyüklüğünü yada küçüklüğünü ayarlayabilirsiniz.

Efekt-Ayarları-Nasıl-Yapılır
Efekt-Ayarları-Nasıl-Yapılır

 

Peki Bu Konu Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir?

Yorumlar Kısmına Görüşlerinizi Yazabilirsiniz.

10 YORUMLAR

  1. Hocam çok teşekkür ederim ben ışıklandırmayı yaptım güzel oldu ama benim diğer kullandığım efekt etrafı beyaz ne yapabilirim sizce ?

    • Rica ederiz efendim. Bu tür efektler için Normal yazan Karışım yerine Multiply seçeneğini işaretlerseniz işinizi görücektir 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz