İki dakikada Saç Renginizi Değiştirin!

12
122
İki-dakikada-Saç-Renginizi-Değiştirin!
İki-dakikada-Saç-Renginizi-Değiştirin!

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi. Bugün Photoshop programı ile nasıl iki dakikada saç renginizi değiştirebileceğinizi konusunu ele alacağız. 

Bu yazımızı diğer serimizin devamı olarak yayınlamak istedik. Bu tür efektler yada oynamalar için dünya genelinde uygulamalara tonla para verilmekte ve çoğu zamanda istenilen verimi sağlamamaktadır. Bizde sizler için iki dakikada nasıl istediğiniz saç rengini uygulayabileceğinizi sizlere anlattık. 

Neden Photoshop? 

Photoshop kullanmamızın nedeni programın basit arayüzü sayesinde hiç kullanmayı bilmeyen birinin bile rahatlıkla kullanabileceği bir programdır. Aynı zamanda profesyonel işlerde en çok kullanılan bir araçtır. Fotoğraf düzenlemeyi program üzerinden anlatmadaki amaç sizin herhangi bir programa gerek duymadan photoshop ile bütün işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En İyi CRM Programları Nelerdir

İlginizi Çekebilir : Göz Renginizi Değiştirin!

 

Hue Saturation Nedir?  

Photoshop programının en etkili araçlarından biridir. Bu araç sayesinde renk tonları, doygunluk ve parlaklık gibi ayarları yapmamıza olanak sağlayan bir menüdür.

Nasıl Yapabiliriz? 

İlk önce kullanacağınız fotoğrafı File penceresinden open seçeneğinden açıyoruz. Sonra Photoshop programının sağ altta bulunan katman penceresinden universal kısmından Hue/Saturation filitresini seçiyoruz. Buradan hemen Hue renk ayarının üzerinde bulunan el iconuna tıklayıp rengi ile oynayacağımızın yerin üzerine sol tuş ile bir kez tıkladıktan sonra yine sol tuşa basılı tutarak sağa yada sola hareket ettiriyoruz. Eğer sol tarafa hareket ettirirsek daha çok siyah ve beyaz tonları alacaktır. Eğer sağa hareket ettirirsek daha canlı tonlara gelecektir biz sağa doğru hareket ettirdik. Sizde dikkat ettiyseniz burada ilk başta Hue ayarı değil Saturation ayarı ile oynuyoruz. Ardından artık Hue yani renk ayarını değiştirmeye burada hangi tonları kullanacaksanız Hue kısmından istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. 

hue-saturation-ayarı
hue-saturation-ayarı

Buradan sonra yapmanız gereken son işlem brush bölümünden fırçanızı seçip fırçanızın büyüklüğünü, Yumuşaklık oranınıopacity ve flow oranlarınızın %100 olduğuna emin olduktan  sonra renklerden siyahı seçerek istemediğimiz sarı alanları fırça yardımıyla dikkatli bir şekilde alıyoruz. İşlem bittikten sonra eğer saç renginizi yeniden değiştirmek istiyorsanız katmanın solunda bulunan yuvarlak icona basarak ton ve renk ayarlarını yeniden değiştirebilirsiniz.

Saç-rengi-değiştirme-işlemi
Saç-rengi-değiştirme-işlemi

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Blender, 2020 yılında 14 milyondan fazla indirildi

Peki Bu Konu Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir?

Yorumlar Kısmına Görüşlerinizi Yazabilirsiniz.

 

 

 

 

12 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz