YOUTUBE DAN PARA KAZANMAK

0
51
how to earn money from youtube

Sadece evinizde bilgisayarınızın başında  oturarak para kazanılabilir mi? Youtube’dan nasıl para kazanılır? Merhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri, bugünkü yazımda sizlere son zamanlarda televizyon haberlerini hatta ülke gündemini bile etkileyen Youtube’dan para kazanma konusundan bahsedeceğim.

Günümüzde çoğu youtuber sadece bilgisayarı oynadığı bir oyunu kaydederek, ya da bir başkasının yayınladığı komik, korkunç, rahatlatıcı vs. videolar izlerken verdiği tepkileri çekip yayınlamasıyla aldığı izlenmeler bile ona rahatlıkla para kazandırıyor. Peki Youtube algoritması nasıl çalışıyor, insanlar sadece izlenerek nasıl para kazanıyor? Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu konuyu açıkladık.

Youtube'dan Para Kazanılır Mı?

Evet, kazanılır. En iyi yöntemleri yazımızda listeledik.

Youtube'dan Nasıl Para Kazanılır?

Yazımızdaki adımları uygulayarak düzenli gelir elde edebilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Youtube'da 1 Milyon İzlenme Kaç TL ?
youtube-para-kazanma

Youtube’dan Para Kazanmak

Yukarıda anlattıklarımdan sonra hemen bir youtuber olmak isteği ya da bunun heyecanı içine girmiş olabilirsiniz. Anlattıklarıma bakılınca aslında Youtube’dan para kazanmak o kadar kolay değil.

Evet sadece oynadıkları oyunu kaydederek ya da bir başkasının videosunu izleyip verdiği tepkilerle aldığı izlenme üzerinden para kazanan youtuberlar olsa da belirli bir abone sayısına, izleyecek daha doğrusu hitap edecek kitleyi bulmak bir hayli zor.

Eğer herkesin çektiği oyun, tepki, şaka videoları attığı an izlenecek, izleten kişiye para kazandıracak olsa insanlar dışarıda iş aramak yerine direkt youtuber olurdu. Bu işten para kazanmak için öncelikle şunlar gerekli;

  • İstikrarlı çalışmak.
  • Ne olursa olsun yılmamak.
  • Kaliteli içerik üretmek.
  • Kitlenize göre videolar hazırlamak.
  • Youtube’un para kazanma şartlarını yerine getirmek.

1. Youtube İçin İstikrarlı Çalışmak:

Burada istikrarlı çalışmaktan kastım, kanalınızın bir video düzeni içinde olması. Yani bir gün 5 video atarken ertesi 3 gün hiç video atmazsanız bu düzensizlik ve garip olur. Her gün video atamıyorsanız bile kendinize haftanın bir veya iki gününü bu iş için ayırarak belirttiğiniz günlerde video atarsanız, takipçileriniz ve Youtube algoritması da sizin düzenli çalışan bir youtuber olduğunuzu anlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Al Sat Yaparak Nasıl Para Kazanılır?
İlginizi Çekebilir : Wikipedia Erişime Açılıyor!
istikrarli-calisma

2. Ne Olursa Olsun Yılmamak:

Yılmamanızdan kastım videolarınız elbette işe başladığınızda anında binlerce insan tarafından izlenmeyecek. Sizin sabırla çalışıp düzenli ve kaliteli video atmaya devam etmeniz lazım ki insanların ilgisini çekesiniz.

asla-pes-etme

3. Youtube İçin Kaliteli İçerik Üretmek:

Spam içerik, rastgele video çekmektense özenli ve kaliteli bir video sizi başarıya daha hızlı götürecektir.

4. Kitlenize Göre Videolar Hazırlamak:

Her kanalın belirli bir kitlesi, izleyicilerin cinsiyeti ve yaş aralığı istatistiği vardır. Burada bunlara dikkat ederek videolar hazırlarsanız, hitap ettiğiniz kitleye daha hızlı ulaşırsınız. Ve hitap ettiğiniz kitle elinizde sizle kalır.

5. Youtube Para Kazanma Şartlarını Yerine Getirme:

Tabiki de Youtube kanalı açar açmaz aldığınız izlenme başına Youtube size para vermeyecek bunun için iki şart gerekiyor. Birincisi 1000 abonenizin olması, İkincisi ise son 12 ayda videolarınızın toplamı izlenmesinin 4000 saat olması.