Hayatı Kolaylaştıracak 10 Giyilebilir Teknoloji

0
27
teknobilim
teknolojik-araclar | giyilebilir-10-teknoloji

Çağımızın en hızlı gelişen sektörü olan teknoloji her geçen gün hayatımıza daha da fazla girmeye devam ediyor. Teknolojik cihazlar herkes için vazgeçilmez hale geldi. Herkesin sahip olması gereken 10 giyilebilir teknoloji cihazı nedir? Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak derledik.

Akıllı Saat Nedir?

Telefonla eşleşme yaparak yarı telefon görevi gören saatlerdir.

Akıllı Yüzük Nedir?

Akıllı saatlerin yüzük halidir. Bildirimlerinizi yüzükten takip edebilirsiniz.

 

Giyilebilir teknoloji, adından da anlaşıldığı gibi günlük hayatta üstümüzde taşıdığımız, aksesuar olarak giydiğimiz ileri teknoloji ürünleridir. Bu ürünler hayatımızı kolaylaştıran yeniliklerdir. Son dönemde popüler olan birçok teknoloji ürünü var.

Bu ürünlerin en önemli ortak özelliği internete bağlanarak cihaz ile yani telefonunuz ya da bilgisayarınız ile eşleşip veri aktarımı yapabilmesidir. Bu veriler her bağlantı kurulduğunda güncellenir. Giyilebilir teknolojinin günümüzde herkes tarafından en yaygın kullanılan ürünü akıllı saatlerdir.

1. AKILLI SAATLER

Akıllı saatlerin kullanımı 2019 yılı itibari ile arttı. İlk çıkan akıllı saatler fiyat olarak yüksek olduğu için kullanımı yaygınlaşmamıştı. Fakat yeni markalarla birlikte üretimi artınca fiyatı da daha alınabilir seviyelere geldi. Akıllı saatlerin en önemli özelliği bluetooth telefonunuza bağlanarak aramalarınızı, mesajlarınızı ve uygulamalarınız ait bildirimlerinizi size anında aktarabilmesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   3. Nesil AirPods’un Görüntüleri Sızdırıldı
İlginizi Çekebilir : Uçan Taksi Bell Nexus 4EX Geliyor

Günlük hayatta saat kullanmayı seviyorsanız akıllı saatler sizin için güzel bir seçim olacaktır. Akıllı saatlerden uyku sürenizi ve uyku kalitenizi takip edebilirsiniz. Gün içinde kaç adım attığınızı da sayan akıllı saatler yaktığınız kalori miktarını da gösterir. Böylece günlük yürüyüş hedefi oluşturabilir ve takip edebilirsiniz. Akıllı saatler su geçirmezdir. Hiç çıkarmadan yüzebilir, elinizi yıkayabilir ve banyo yapabilirsiniz.

akilli-saat

2. SANAL GERÇEKLİK GÖZLÜĞÜ

Sanal gerçeklik gözlüğü, oyun tutkunları için üretilmiş bir üründür. Sanal dünyada oynanan oyunların sanki içindeymiş gibi hissederek oynamaları sağlar. Bu gözlükler ile kendinizi videoların da içindeymiş gibi hissedebilirsiniz. Herkesin sahip olması gereken 10 giyilebilir teknoloji cihazı nedir? sıralamaya devam ediyoruz.

sanal-gerceklik-gozlugu

3. AKILLI YÜZÜK

Akıllı yüzük, Ringy markası tarafından üretilen giyilebilir bir teknoloji ürünüdür. Bu yüzük aynı akıllı saatler gibi çalışarak telefonunuz ile eşleşir. Böylece mobil bildirimlerini takip edebilir, fitness takibinizi yapabilirsiniz. Bu yüzükler de akıllı saatler gibi su geçirmezdir. Bu şekilde günlük hayatta rahatça kullanabilirsiniz.  Bu yüzük şık bir hediye alternatifi olarak değerlendirilebilir.

akilli-yuzuk

 4. AKILLI TASMA

Teknoloji insanların olduğu kadar hayvanların da hayatını kolaylaştırmaya başladı. Whistle 3 adlı ürün köpeklere tasma olarak takılıyor. Böyle GPS teknolojisi ile evcil hayvanlarınızın nerede olduğunu telefonunuzdan sürekli takip edebilirsiniz. Evcil hayvanlarınızın güvenliğini için üretilen bu ürün hayatınızı kolaylaştıracak. Bu ürün ile evcil hayvanlarınızın aktivite takibi de yapabilirsiniz.

akilli-tasma

 5. ZEPP

Zepp, golf oynayanlar için üretilmiş bir ürün. Golf eldiveni olarak giydiğiniz bu ürün performansınızı ölçüp verilerinizi saklıyor. İçindeki hareket sensörü ile vuruşlarınızın açı ve şiddetini kaydediyor. Böylece başarınızı ölçebiliyorsunuz. Herkesin sahip olması gereken 10 giyilebilir teknoloji cihazı nedir? sıralamaya devam ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Fiyatıyla şaşırttı: Huawei FreeBuds 4i tanıtıldı!
zepp

6. SMARTSLEEP DERİN UYKU BAŞLIĞI

Philips tarafından üretilen bu ürün uykuya rahat dalamayanlar ve az uyuyanlar için tasarlanmış. Başlıktaki sensörler uyku düzeninize takip edip telefonunuza verileri göndererek uyku takibinizi sağlıyor. 30 farklı sensörü ile sizi uyku ilaçlarından kurtarmayı ve kaliteli bir uykuyu vadediyor.

uyku-basligi

7. NIKE ADAPT BB

Nike üretimi olan bu ayakkabılar profesyonel sporcular için tasarlanmış. Ayakkabıların sıkılığı akıllı telefon üzerinden ayarlanabiliyor. Bu sayede oyun için performans kaybı yaşanmıyor. İstenilen sıkılıkta kalması için ayakkabılar bu sistem tarafından kontrol ediliyor.

nike-adapt-bb

8. POSTURE REMINDER T-SHIRT

Duruş hatırlatıcı t-shirt anlamına gelen bu ürün duruşunuzu takip ederek omurganızın deforme olmasını engelliyor. Kadın ve erkekler için üretilmiş bu ürün içlik olarak da kullanılabiliyor.

POSTURE REMINDER T-SHIRT

9. MOTIV SMART RING

Akıllı yüzüklerin bir çeşidi olan bu ürün telefonunuz ile eşleşerek günlük aktivitelerinizi takip ediyor. Şık ve sade tasarımı ile iş hayatında erkeklerinde kullanabileceği tarzda olan bu yüzük marifetleri ile şaşırtıyor. Herkesin sahip olması gereken 10 giyilebilir teknoloji cihazı nedir? sıralamada sona yaklaşıyoruz. Eşinize ya da erkek arkadaşınıza hediye almak istiyorsanız bu sade, şık ve akıllığı yüzüğü tercih edebilirsiniz.

MOTIV SMART RING

10. GİYİLEBİLİR HOPARLÖR

Müzik tutkunları için tasarlanan bu ürün kulaklıkları şık bulmayanlar için biçilmiş kaftan olacak. Ürün bir yaka gibi tasarlanmış. Şık yapısı ile günlük hayatta tarzından vazgeçmeyin müzik dinlemek isteyen kişiler kullanabilir.

giyilebilir-hoparlor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz