Yeni nesil iPad mini, ProMotion 120Hz ekrana sahip olabilir

0
ipad mini 120 hz ekran
ipad mini 120 hz ekran

Apple, bu yılın başlarında yeni iPad mini 6’yı duyurdu. Apple’ın en yeni küçük tableti, daha büyük ekrana, hızlı dahili parçalara, yüksek kaliteli kameralara ve daha fazlasına sahip daha küçük bir kasaya sahiptir. Ancak, iPad mini 6’nın ilk birimleri müşterilerin eline geçer geçmez, insanlar iPadOS çalıştıran tabletteki ‘jöle kaydırma’ sorunu hakkında şikayet etmeye başladılar. Yeni (kabaca) bir rapora göre Apple, 120 Hz ProMotion ekran sahip olacak 8.3 inçlik bir iPad mini hazırlıyor.

Sızıntı, Twitter’da @FronTron tarafından paylaşılan bir Kore forum web sitesinden (MacRumors aracılığıyla)  geliyor. ProMotion, bir ekranın 120 Hz gibi yüksek bir hızda çalışmasına veya saniyede 120 kez yenilenmesine izin veren Apple’ın en yeni ekran teknolojisidir. Teknoloji artık iPad Pro, 2021 MacBook Pro ve iPhone 13 Pro gibi birçok Apple cihazında yer alıyor. Sızıntıya göre, Apple şimdi teknolojiyi küçük iPad’e genişletmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Adeta Şok edici Ford Fiesta 2020 fiyat listesi

iPad mini

ProMotion’ın iPad mini’nin ekranına eklenmesinin “jöle kaydırma” sorununu da çözeceği bildiriliyor. Bilmeyenler için jöle kaydırma, iPad mini ekranının bir tarafının diğer tarafına göre daha yavaş yenilendiği bir sorundur. Ekranı saniyede 120 kez yenilemenin, Apple’ın küçük iPad’ini başından beri tıkayan bu sorunu çözeceği bildiriliyor.

MacRumors, kaynağın doğrulanmadığını veya doğru olmadığını söylüyor, bu yüzden hala yarım yamalak bir söylenti. Ayrıca Apple, iPad mini’yi iki yılda bir yenileme eğilimindedir, bu nedenle 120Hz ekranlı bir iPad mini görmemiz biraz zaman alabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz