Hat Meşgul Ne Demek

1
717
Hat Meşgul Ne Demek?
Hat Meşgul Ne Demek?

Merhaba Teknoloji Haberleri sevenler, bugün hat meşgul ne demek konusuna değineceğiz. Günlük hayatımızda, telefon ile birilerini aradığımız zaman sürekli meşgul çalmasından rahatsız oluruz. Rahatsız olmamızın nedeni, karşı tarafa sahiden önemli bir şey söyleyecek veya soracak olmamızdan kaynaklanır. Bir diğer nedeni ise; o meşgul sesinin kulaklarımızda çınlaması olacaktır.

Hattın sürekli olarak meşgul olması sadece sizden kaynaklanıyor olmayabilir. Bazı durumlarda bunun nedeni, sadece karşıdaki kişinin telefonla konuşması olmayacaktır. Bugün olan yazımızda, neden meşgul çalar ve bunun için neler yapmalıyız konusundan bahsedeceğiz. Bu sayede o sinir bozucu sesten kurtulmuş olacaksınız.

Hat Meşgul Ne Demek
Hat Meşgul Ne Demek

Başka Biriyle Görüşme Yapılıyor Olabilir

Hattın çoğu zaman meşgul çalmasının tek bir nedeni olacaktır. O da kişinin bir başkasıyla konuşmasıdır. Tam da bu sırada şu bildiri alabilirsiniz: “Aradığınız kişi şu anda başka bir kişiyle görüşüyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.” Bu bildiriyi aldığınız zaman, aslında hat meşgul ne demek sorusunun cevabını bulabileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En İyi Android Mobil Uygulamalar 2020

Birbirinizi Aynı Anda Arıyor Olabilirsiniz

Öncesinde birbirinizi aramak için sözleşmiş olabilirsiniz. Bunun için telefonunuz, birbirinizi aradığınız içi meşgul çalıyor olabilir. Bu tam bir meşgul çalma tınısı verecektir. Herhangi bir uyarı ile veya bildiri ile karşılaşmayacaksınız. Bu durumda aramayı kesmenizi ve beklemenizi öneririz. Bu sayede aradığınız kişiye ulaşabilir ya da o kişi size ulaşabilir.

Aradığınız Kişi Gerçekten Meşgul Olabilir

Bunu anlama konusunda maalesef kimi zaman yetenekli olamayabiliyoruz. Fakat aradığınız zaman kişinin telefonu çalıyor ve ardından meşgule düşüyorsa, aradığınız kişi müsait değil demektir. Bunun için üst üste ve sürekli bir biçimde aramamanızı öneririz. Bu kişi size o anda otomatik mesajda atabilir. Şu anda meşgul olduğuna ve sonra arayacağın dair. Bu gibi zamanlarda da karşı tarafın sizi aramasını beklemelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   9 kilodan daha hafif elektrikli bisiklet olur mu? İşte karşınıza en hafif elektikli bisiklet!

Aradığınız Kişi Sizi Engellemiş Olabilir

Her ne kadar bu aradığınız kişiye bağlı da olsa, böyle bir durum söz konusu olabilir. Karşı taraf sizinle konuşmak istemiyor olabilir. Bu sadece birkaç dakikalık bir durumda değildir. Tamamen konuşmayı kesmek istediğinin göstergesi olacaktır. Kişi sizin numaranızı engellemiştir ve hat direkt olarak meşgul çalacaktır. Bunun için ise herhangi bir çözüm mümkün değildir. Hat meşgul ne demek sorusunun bir başka nedeni de bu olacaktır.

Şebeke Sorunu Yaşanıyor Olabilir

Tukcell, Turk Telekom veya Vodafone gibi operatörlerde, şebeke sorunu genellikle karşılaşılır. Buna ise bazı doğal afetler neden olacaktır. Deprem, sel, yangın gibi durumlarda, herkes birbirine ulaşmak ister. Herkesin birbirini araması üzerine ise hatlar kilitlenir ve telefonlar sürekli olarak meşgule düşer. Böyle bir durumda da telefonlar meşgul çalabilir. Bu gibi zamanlarda mümkün olduğu kadar mesajlaşma sistemini kullanmanızı öneririz.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz