Yağmur Damlalarından Elektrik Üreten Cihaz Geliştirildi!

0
27
elektrik üretimi
elektrik üretimi

Bilimciler, yeni yaptığı çalışmalarda yağmur damlalarını elektrik teknolojisine çevirmek için yeni yöntemler buldu. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak bu konuyu ele aldık.

Bu konuda yapılan çalışmalarla ilgili olarak organize edilen her bir aşamayı tek bir tıklama ile kullanabiliyorsunuz.

Elektrik teknolojilerinden dolayı organize edilen ve yeniliklerle birlikte üretilen ve yağmur damlalarından dolayı değişken bir yapıda üretilen elektrik biçimlerine kendinize dair bir yapıda kullanabilirsiniz. Bu yüzden de elektrikten bu denli faydalanma işi çok mantıklı geliyor.

İlginizi Çekebilir : Prize Takılı Kalan Şarj Cihazı Elektrik Harcar Mı?

Hong Kong Şehir Üniversitesi araştırmacıları, yağmur damlalarından yüksek voltaj üretebilmek için alan etkili transistör tarzı bir yapı kullanan bir jeneratör geliştirdi.

Geliştirilen jeneratör, tek bir yağmur damlasından 140 V veya 100 küçük LED ampulü aydınlatmaya yeterli gücü üretebiliyor. Bilim insanları, geliştirilen yeni jeneratörün önceki jeneratörlerden binlerce kat daha fazla anlık güç yoğunluğu ürettiğini söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   RTÜK'ten televizyon kanallarına uyarı geldi! İşte detaylar

Gelişime elektrik teknolojsi ile güçlü yaklaşımlar!

yagmur-damlalarindan-elektrik-ureten-cihaz

Bilim insanlarının yağmurdan elektrik üretmek için sayısız girişimi oldu ancak şu ana kadar verimli bir yol bulunamadı. Yeni bir keşif ise şimdiye kadarki en etkili çözümlerden biri olabilir.

Araştırmacılar, yağmur damlalarından elektrik üreten bir jeneratör geliştirdi. Daha farklı bir yapıda sunulan bu teknoloji, aslında kişisel olarak da beklentileri büyütüyor ve bilim insanlarının jeneratör yapısı ile ilgili olarak seçenekleri de ön plana çıkarması bekleniyor.

Bu yüzden yeni üretilen ürünlerde bilimcilere dair organize edilen pek çok seçeneğin olduğunu söyleyebilir ve size dair de bir yenilik organize edebilirsiniz. Ayrıntıların ve farklı fırsatların tamamında yer alan aşamalar ve beklentiler için tek yapmanız gereken birkaç tıklama yapmanız olacaktır.

Bu konuya dair organize edilen ve herkese bir seçenek üreten sitemiz, kişisel beklentilerinizi de size dair büyütüyor. Geç kalmayın ve sizler de bu alanda organize edilen aşamaların tamamını takip etmeye başlayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yaşam tarzı enflasyonu
İlginizi Çekebilir : Para Kazandıran Mobil Uygulamalar