Xbox Güncellemesi, Hızlı Devam iyileştirmeleri, geçiş sesi ve daha fazlasını içerebilir

0
Xbox Güncellemesi

Xbox’ın arkasındaki ekip, Mayıs ayı için Xbox Series X, Series S ve Xbox One’a bir dizi yeni özellik getiren bir güncelleme duyurdu. Değişiklikler müşteri geri bildirimlerine dayalıdır ve yeni Hızlı Devam iyileştirmeleri, medya uygulamaları için geçiş sesi ve daha fazlasını içerir.

Bu ayki güncellemenin en dikkate değer özelliklerinden biri, Hızlı Devam Etme’de yapılan iyileştirmedir. Xbox Ekibi, özelliğin artık daha güvenilir olduğunu ve daha hızlı yükleme süreleri sunduğunu söyledi. Hızlı Devam Ettirme, oyuncuların birden çok oyun arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapmasına ve oyuna kaldığı yerden anında devam etmesine olanak tanıyan bir Xbox Series X ve Series S özelliğidir.

Güncelleme ayrıca Hızlı Devam Ettirmeyi destekleyen ve bu oyunlara kaydedilen oyunları tanımlamayı ve bunlara erişmeyi kolaylaştırır. Oyunculara mevcut oyunlarının Hızlı Devam Ettirmeyi destekleyip desteklemediğini söyleyecektir. Bu arada, Microsoft’un yeni nesil konsolunun sahipleri de şu anda Quick Resume’da kayıtlı olan her oyunu listeleyen bir grup görecekler. Daha sonra daha hızlı erişim için bu grubu ana ekrana ekleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp Silinen Mesajları Okumak
Xbox
Xbox Güncellemesi

Mayıs güncellemesi, geçen ay test etmeye başlayan medya uygulamaları için geçiş sesi de ekliyor. Geçiş, en yüksek kalite deneyimi için konsolu atlamak için uyumlu HDMI cihazlarınızdaki medya uygulamalarından ses kodunun çözülmesine izin verir. Xbox ses ayarları ekranında yeni bir “Geçişe İzin Ver” seçeneği var. Xbox Ekibi, kullanıcıların geçiş sesi etkinleştirilmiş uyumlu bir medya uygulamasını kullanırken bir gösterge göreceklerini söyledi.

Xbox Diğer Güncellemeler

Bir dizi başka güncelleme var: Xbox Series X ve Series S için yeni bir dinamik arka plan, Xbox Game Pass kitaplığında fragmanları izleme yeteneği ve ebeveynlerin çok oyunculu oyunları belirli bir başlığa göre onaylama yeteneği. Xbox Ekibi, ebeveynlerin çocuklarının oyunlarını doğrudan konsollarından veya Android ve iOS’ta bulunan Xbox Aile Ayarları uygulamasını kullanarak yönetebileceğini söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Xbox uygulaması aynı zamanda yeni anlık bildirimlerle güncellenerek, arkadaşlarının ne zaman çevrimiçi olduğunu, başarı oyun sayfalarını güncelledi ve sohbetler sekmesini yüklerken ve mesaj gönderirken performansı artırdı. Son olarak, PC için Xbox One SmartGlass uygulaması Haziran ayında kullanımdan kaldırılacak. Uygulama Windows Mağazası’ndan kaldırılacak ve başka güncelleme yapılmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz