Android için Gboard, ekran görüntülerini paylaşmayı daha kolay hale getirecek

0

Google, Android için Gboard’u kullanarak ekran görüntülerini paylaşmayı kolaylaştırıyor. Klavye artık ekran görüntülerini panosuna ekleyecek, böylece bunları biriyle kolayca paylaşabilirsiniz.

Gboard’un panosundaki resimleri kopyalamak, onları paylaşmayı kolaylaştırmak için zaten mümkün. Google şimdi aynı işlevi ekran görüntülerini içerecek şekilde genişletiyor.

Gboard’un Panosu Ekran Görüntüsü Paylaşımıyla Daha Akıllı Hale Geliyor

Android Police, okuyucularının Gboard’da daha kolay paylaşım için panosuna ekran görüntüleri eklemeyle ilgili bir istem gördüğünü bildirdi. Gerekli izni verdikten sonra, aldığınız tüm yeni ekran görüntüleri otomatik olarak Gboard’un panosuna eklenecektir. Bu şekilde, ekran görüntüsünü herhangi bir konuşmaya yalnızca birkaç dokunuşla kolayca yapıştırabilirsiniz – bu, işlemi ekran görüntüsünü manuel olarak paylaşmaktan daha hızlı hale getirir.

Gboard sizden panosuna ekran görüntüleri eklemenizi istemezse klavye ayarlarına girebilir ve son ekran görüntülerini panoya kaydet seçeneğinin etkin olup olmadığını Pano altında kontrol edebilirsiniz. WhatsApp gibi bazı uygulamalarda Gboard, panosuna kaydedilen ekran görüntüsünü paylaşmak için otomatik olarak bir öneri gösterir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   4 Ayaklı Robotumuz: ARAT
Android için Gboard
Android için Gboard

Gboard’da pano önerilerini beğenmezseniz, bunları tamamen kapatma seçeneğiniz de vardır. Google şu anda bu özelliği Android için Gboard’un belirli beta test kullanıcılarına sunuyor. Önümüzdeki haftalarda ve aylarda tüm Gboard kullanıcıları için herkese açık bir sunum gerçekleşecektir.

Android İçin Gboard Daha İyi Olmaya Devam Ediyor

Android için Gboard, Google’ın platform için en iyi uygulamalarından biridir. Şirket, gerçek zamanlı sesli çeviri, entegre Google arama, GIF desteği ve daha fazlası gibi yararlı yeni özellikleri periyodik olarak ekleyerek geliştirmeye devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz