Apple, APP Store Güvenlik Karnesini Açıkladı

0
11
apple-güvenlik-duvarını-acikladi

Apple, App Store tarafında yaşanan güvenlik açıklarını kullanıcıları ile paylaştı. 2020-2021 senesi içerisinde yaşanan tüm veri açıklarını sayısal rakamlarla açıkladı. 2020 yılında App Store üzerinde saldırılan rakamları duyunca şok olacaksınız. Yüksek seviyede Apple güvenlik duvarı birçok saldırıyı aynı şekilde engellemiş oldu.

Apple aynı zamanda kendi store içerisinde yaşanan sıkıntıları önlerken bir yandan bu sıkıntıların kullanıcılarına geçmesini önlediği anlaşıldı. 2020 yılı içerisinde 1,5 milyar doları aşan dolandırıcılık amaçlı potansiyel işlemlerden koruma sağlayan Apple, riskli ve güvenlik açığına sahip olan bir milyon yeni uygulamanın da kullanıcılara erişmesini engelledi.

apple-güvenlik-duvarını-acikladi
apple-güvenlik-duvarını-acikladi

Uygulama İnceleme Ekibinin Payı Büyük

Güvenlik açıklarını Apple bünyesinde çalışan IT sistem yöneticileri de en iyi şekilde kontrol ederken aynı zamanda bu ekipten bağımsız olarak çalışan uygulama inceleme ekibi bulunmaktadır. Bu ekip sayesinde App Store içerisinde bulunan gizlilik, güvenlik ve spam ile ilgili kurullarına uyup uymadığını inceleyerek olası riskleri ön cephe içerisinde kontrol altına alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Acer Chromebook Spin 713 tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Uygulama inceleme ekibi sadece riskli olan uygulamaları değil aynı zamanda App Store içerisinde yer alması hoş durmayacak, Apple markasına yakışmayacak uygulamalarında girişine izin vermemektedir. 2020 senesinin içerisinde uygulama ekibi yaklaşık olarak 48.000’den fazla uygulamayı reddetti. 150.000’den fazla uygulama ise spam veya kopya olması sebebiyle manipülasyon sebebiyle uygulama ekibi tarafından red almış.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz