Windows 11 ISO’su Ortaya Çıktı: İşte Yeni İşletim Sisteminden İlk Görüntüler

0
win11 iso özellikleri
win11 iso özellikleri

Microsoft, 24 Haziran’da Windows 11 adlı bir sonraki Windows sürümünü duyuracak. Dün, Windows 11’in 21996.1 yapı numarasına sahip neredeyse nihai bir sürümü sızdırıldı. Sızıntı, yalnızca cihazın adını doğrulamakla kalmıyor, aynı zamanda yeni kullanıcı arayüzünü ve özelliklerini de ortaya koyuyor.

Windows 11 ISO Özellikleri

Sızdırılan Windows 11 ISO, yeni işletim sisteminin tasarım açısından Windows 10’dan çok da farklı olmadığını ortaya koyuyor. Ancak, kullanıcı arayüzünde yuvarlatılmış köşeler, yeni animasyonlar, renkli simgeler ve daha temiz bir deneyim gibi birçok göze çarpan değişiklik var. Yarasadan hemen sonra, Windows 11’in kullanıcı arayüzü, şu anda feshedilmiş Windows 10X ile neredeyse aynı görünüyor.

Başlat Menüsü ve simgeler artık görev çubuğunun ortasına yerleştirilmiştir. Ortada olmasını istemeyen kullanıcılar, görev çubuğunun sol köşesine taşımak için ayarda sağlanan bir geçişi kullanabilir. Canlı Kutucuklar, Başlat Menüsü’nde sabitlenmiş uygulamalar ve son erişilen dosyalar ile değiştirildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Pokemon Go Siyah Ekran Nasıl Onarılır?

Windows 11 ISO

Hava durumu, haberler ve internetteki diğer içerikler için dışarı kaydırılabilen widget’lara sahiptir. Tüm uygulamalardaki büyütme düğmesi, pencereleri farklı bölümlerde veya yan yana tutturmak için birkaç seçenek sunan bir ek kontrol işlevine sahiptir. Yeni yerleşik temalar ve gelişmiş bir karanlık mod içerir. Microsoft’un uygulamalar için yeni bir mağaza üzerinde çalıştığına dair raporlar olsa da, sızdırılan Windows 11 derlemesinde bulunan Windows Mağazası, Windows 10’da bulunanlarla neredeyse aynı.

Özetlemek gerekirse, Windows 11, Windows 10’un daha rafine bir sürümü gibi görünüyor. Windows 10’dan bahsetmişken, Microsoft kısa süre önce, 14 Ekim 2025’te 10 yaşındaki Windows 10 desteğini sonlandıracağını doğruladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz