Cyberpunk 2077 PlayStation Store’a Geri Dönüyor! İşte Tarih

0
34
Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

Sorunlu oyun Cyberpunk 2077, önümüzdeki haftadan itibaren PlayStation mağazalarına geri dönecek, Sony Çarşamba günü, hatalar ve uyumluluk sorunları nedeniyle çekildikten altı ay sonra doğruladı.

Oyun PlayStation Store’a Düzeltilmiş Bir Halde Eklenecek

Distopik temalı oyunun şimdiye kadar yapılmış en pahalı oyunlardan biri olduğu ve piyasaya sürülmesinin heyecanla beklendiği bildirildi, ancak piyasaya sürülmesi sorunlarla doluydu. Aralık 2020’de Sony, aksaklıklar ve hatta sağlık riskleri hakkında çok sayıda şikayetin ardından “müşteri memnuniyetini” öne sürerek oyunu dünyanın dört bir yanındaki PlayStation mağazalarından kaldırdığını söyledi.

Ancak oyunun yapımcısı CD Projekt Red tarafından Salı günü yapılan düzenleyici bir açıklama, Sony Interactive Entertainment’ın “21 Haziran 2021’den itibaren PlayStation Store’da Cyberpunk 2077’nin dijital sürümünün kullanılabilirliğini yeniden sağlayacağını” söyledi. Çarşamba günü yaptığı açıklamada Sony, oyunun bu ay yeniden listeleneceğini doğruladı. Ancak PlayStation 4 konsollarında oynanırsa oyunla ilgili hala sorunlar olabileceği konusunda uyardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Netflix Biz Kimden Kaçıyorduk Anne oyuncuları ve konusu nedir?

Sony Interactive Entertainment (SIE), “CD Projekt Red, tüm platformlarda kararlılığı artırmaya devam ederken, kullanıcılar PS4 sürümüyle performans sorunları yaşamaya devam edecek.” dedi. “SIE, en iyi deneyim için oyunu PS4 Pro veya PS5’te oynamanızı önerir” diye ekledi.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

Xbox One ve PC’lerde de piyasaya sürülen oyun başlığı, CD Projekt Red’in en büyük hiti oldu ve grubun başkanı lansmanının “büyük bir ders” olduğunu söyledi. Şirket, çeşitli sorunlarla başa çıkmak için bir dizi yama yayınladı ve bir gözden geçirenin oyunun epileptik nöbete neden olduğundan şikayet etmesi üzerine sağlık uyarıları eklemek zorunda kaldı.

CD Projekt Group başkanı ve ortak CEO’su Adam Kicinski Nisan ayında firmanın 2020’deki performansını gözden geçirirken, “Bu bizim için asla unutmayacağımız büyük bir dersti – ama şimdi geleceğe bakmanın zamanı olduğuna inanıyorum.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Spotify 300 milyon kullanıcı hedefini aştı!

Firmanın web sitesine göre, “Hırslı olmaya devam ediyoruz ve Cyberpunk’ı platformdan bağımsız olarak herkesin oyundan tam olarak zevk alabileceği bir seviyeye getirmek için elimizden geleni yapıyoruz” diye ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz