Windows 10 yeni bir uygulama mağazasına giriyor

0

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Windows 10 için Sun Valley yenilemesinin yayınlanmasına yaklaşırken, güncelleme nihayet geldiğinde ne bekleyebileceğimize dair daha fazla bilgi ortaya çıkıyor. Şimdi, Sun Valley’in işletim sistemi için yepyeni bir uygulama mağazası getireceği haberini aldık.

Windows 10’un Yeni Sun Valley Uygulama Mağazası

Windows Central’ın bildirdiği gibi, Redmond merkezli teknoloji şirketinin yeni uygulama mağazası için büyük planları var. Windows Central’a göre, haberler konuya aşina kaynaklardan geldiği için henüz somut bir şey bulunmadı. Bununla birlikte, bu kaynaklar geçmişte güvenilirdi, bu yüzden onlardan şüphe etmek için gerçek bir neden yok.

Raporlar, Microsoft’un yeni Sun Valley uygulama mağazasını kullanıcılar ve geliştiriciler için daha kullanışlı bir yer haline getirmek için çok çalıştığını iddia ediyor. Şu anda, uygulama mağazası işini iyi yapıyor, ancak insanlar onu yazılım devinin istediği sıklıkta kullanmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Microsoft'un xCloud Beta iOS ve Windows'ta başlıyor

Microsoft, sorunu çözmek için yeni uygulama mağazasını her türlü yazılım ve medyaya uygun hale getirmek istiyor. Şirket, mağazaya ne tür uygulama geliştiricilerin yükleyebileceği konusunda daha az katı olacaktır.

uygulama mağazası
Windows 10 uygulama mağazası

Bu, Microsoft’un en büyük programlarından bazılarını uygulama mağazasına yükleyebileceği anlamına gelir. Microsoft’un kendi vitrini olmasına rağmen şu anda Windows 10 uygulama mağazasında Office, Teams ve Visual Studio gibi programları bulamıyorsunuz. Bu güncelleme, şirketin nihayet amiral gemisi programlarını hizmete eklemesine izin verecek.

Geliştiriciler ayrıca .EXE ve .MSI dosyalarını doğrudan mağazaya gönderme olanağından yararlanacaklar ve Microsoft, para kazanmak için üçüncü taraf gelir sağlayıcılarını kullanmalarına izin verecek. Sonuç olarak, bu güncelleme harika bir değişiklik gibi görünüyor ve daha fazla insanı uygulama mağazasını kullanmaya teşvik edebilir. Sun Valley’in ne zaman geleceğine dair kesin bir tarih olmasa da, kaynaklar, 2021 Sonbaharında ortaya çıkması gerektiğini belirtiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz